mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przejście w 2008 roku?

Nowe przejście w 2008 roku?

Być może już w 2008 roku po stronie ukraińskiej rozpocznie się budowa infrastruktury nowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice. Otworzenie nowego przejścia granicznego jest jedną z decyzji, której podjęcie będzie miało ważny wpływ na rozwój Przemyśla i regionu - samorząd miasta od wielu lat apeluje o rozpoczęcie tej inwestycji.

Nowe przejście w 2008 roku?

Deklarację budowy przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice złożył ambasador Ukrainy w Polsce Ołeksandr Mocyk.    Sprawa ta była także poruszana wcześniej w stanowiskach po spotkaniach gmin przygranicznych, które odbywały się w ostatnim czasie w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.

W związku z deklaracją ambasadora Ukrainy, władze Przemyśla wystosowały do rządu Polski apel o przyspieszenie prac po polskiej stronie prowadzących do uruchomienia przejścia.

Przeczytaj także:

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)

Droga do granicy (2005-12-15)

Rozbudowa przejścia w Medyce (2005-09-08)

 

Tematy w artykule: drogi przygraniczne podkarpackie

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

~dzialo 2006-07-12

ma sie rozumiec, ze ukraicny zaczną budowac przed nami? to powinno byc budowane rownolegle, zeby skonczyc w tym samym czasie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.