mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przetargi na drogi ekspresowe

Nowe przetargi na drogi ekspresowe

Dzień po ogłoszeniu decyzji o przyjęciu zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na dwa odcinki ekspresowej S3 oraz trzy odcinki S7. Decyzja Rady Ministrów otworzyła możliwość ogłoszenia przetargów na budowę ponad 700 km dróg ekspresowych o wartości przekraczającej 35 mld złotych.

Nowe przetargi na drogi ekspresowe
Odcinki, na które zostały juz ogłoszone postepowania przetargowe to:

 

    S3 Sulechów - Legnica odc.  II jezdnia obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (11,7 km)
    S3 Sulechów - Legnica odc.  II jezdnia obwodnicy Międzyrzecza  (6,4 km)
    S7 Warszawa - Gdańsk odc. Nidzica Płn. - w. Nidzica Płd. (9,1 km)
    S7 Warszawa - Gdańsk odc. Nidzica Płd. – Napierki (13.6 km)
    S7 Warszawa - Kraków odc. Jędrzejów (dk. 78, w. Piaski) - gr.woj. świętokrzyskiego (20.1 km)

 

Do końca czerwca GDDKiA ogłosi w sumie 18 przetargów na budowę kolejnych odcinków dróg na ponad 250 km dróg ekspresowych. W drugiej połowie 2013, GDDKiA planuje rozpisać następne przetargi na budowę kolejnych odcinków o długości około 480 km. W sumie tylko w tym roku zostaną ogłoszone postępowania na budowę, lub projektowanie i budowę ponad 700km nowych dróg szybkiego ruchu. Jak zaznaczają drogowcy, ogłaszanie postępowań w różnych modelach realizacji (tradycyjnym, projektuj i buduj) spowoduje, że budowa dróg nie będzie odbywała się w tym samym czasie, co powinno ułatwić planowanie portfeli poszczególnym firmom budowlanym i pozwolić na płynne przejście ze starej do nowej perspektywy.

 
Tematy w artykule: inwestycje drogowe przetarg

Podobne wiadomości:

Droga S1 do lotniska będzie mieć drugą jezdnię

Droga S1 do lotniska będzie mieć drugą...

Polskie drogi 2015-10-09

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-17

@astrolog: Dla mnie jest zupełnie obojętne, kto daną drogę wybuduje, GDDKiA czy nawet......Rydzyk i Radio Maryja. Tylko na razie niewiele wiadomo o tworze "Inwenstycje Polskie", kiedy ruszą, skąd pieniądze itp, itd, ale...obyś miał rację, niech jak najszybciej ogłoszą przetarg i zaczną prace. Tylko, że ja niestety znając dotychczasowe dokonania naszych "kochanych" drogowców mam prawo być sceptyczny do tego przedsięwzięcia. Ale chciałbym bardzo, żebyś to Ty mial rację. Na razie niestety jest bardzo dokuczliwa przerwa na A1, przede wszystkim na odcinku Częstochowa-Pyrzowice, bo na "gierkówce" od Piotrkowa do Częstochowy (tam, gdzie trzeba tylko przebudować obecną DK1 na A1) da się jeszcze w miarę normalnie jechać.

~astrolog 2013-06-13

Obserwator - chlopie, wyluzuj. Gdybys pilniej czytal informacje dotyczace informacji infrastrukturalnych, to bys sie dowiedzial, że A1 Piotrkow-Pyrzowice bedzie budowac spolka Inwestycje Polskie, a nie GDDKiA, wiec nie panikuj. Przetarg na A1 ma byc ogloszony w tym roku.

~bonzo 2013-06-12

Weźcie sobie mapę debile i sprawdźcie gdzie leży Sulechów a gdzie Legnica a gdzie Gorzów i Międzyrzecz..

~warszawiak 2013-06-11

Czyżby Nowak mówiąc mniej wiecej przed miesiącem, czy dwóch, o dokończeniu jednolitych ciągów autostrad miał na myśli odcinki, które są od dawna rozgrzebane, a mialy być gotowe na Euro? Tylko to nie nowe, a dawno rozpoczęte i mające dziś ogromne opóźnienia inwestycje. Rzeczywiście, brak jakiejkolwiek wzmianki o przebudowie płd nitki A18, o dokończeniu wreszcie remontu A6 od Kijewa do Rzęśnicy (oczywiście z oboma węzłami), czy chociażby o tzw S2 od Puławskiej do węzła "Lubelska" i dalej A2 do istniejącej autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Ani słowa tez o A1 Piotrków-Pyrzowice, a przynajmniej od Częstochowy (z węzłem "Rząsawa") do Pyrzowic.

~obserwator 2013-06-10

Szok!!! A gdzie A1 na odcinku Piotrków-Pyrzowice- trasa ta jest bardzo istotnym elementem łączącym wszystkie autostrady w jedną sieć- jej budowa w tej chwili jest ważniejsza niż jakakolwiek planowana droga ekspresowa- a tymczasem- w ogóle nie ma jej w planach!! To istne kuriozum!!! Bardzo potrzebne są również remont A18 kawałka A6. I też ich nie ma, a wydawałoby ,że to najpilniejsze w tej chwili potrzeby. Ten plan to katastrofa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.