mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przetargi na ?ekspresówki?

Nowe przetargi na ?ekspresówki?

W ostatnich dniach GDDKiA ogłosiła przetargi na budowę odcinków drogi ekspresowej S8 i S7. GDDKiA podpisała również umowę na zarządzanie i nadzór dla projektu budowy drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław, odcinek Kaczkowo-Korzeńsko, obwodnica Bojanowa i obowdnica Rawicza.

Nowe przetargi na ?ekspresówki?
4 sierpnia br. opublikowane zostało ogłoszenie o zamówieniu na „Projekt i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Koszwały – Kazimierzowo”. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu ograniczonego przez Oddział GDDKiA w Gdańsku. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa dnia 31 sierpnia. Termin realizacji zamówienia wynosi 42 miesiące.

3 sierpnia br. w Oddziale GDDKiA w Poznaniu z firmą  Promost Sp. z o.o., ul. Boh. Westerplatte 11, 65-034 Zielona Góra podpisana została umowa na „Zarządzanie projektem w zakresie „Budowy drogi ekspresowej S5 Poznań (A-2 węzeł „ Głuchowo” ) – Wrocław  (A-8 węzeł „Widawa”) , odcinek Kaczkowo- Korzeńsko, Obwodnica Bojanowa i Rawicza w tym pełnienie nadzoru nad realizacją robót”. Wartość umowy wynosi blisko 5 mln zł. Umowa z wykonawcą robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie nadzór została zawarta 30 lipca br.

W dniu 2 sierpnia zostały wszczęte przez Oddział GDDKiA w Łodzi następujące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie przetargu ograniczonego:

  • budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku: węzeł Walichnowy - węzeł Wrocław (A1), odcinek 8 (węzeł Róża – Wrocław)
  • budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy - Łódź (A1), odcinek 1 (węzeł Walichnowy) 
  • budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy - Łódź (A1), odcinek 9 (węzeł Wrocław) 
  • budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy - Łódź (A1), odcinek 6 (węzeł Łask - węzeł Róża), odcinek 7 (węzeł Dobroń - węzeł Róża).
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w w/w postępowaniach upływa dnia 2 września. Termin realizacji zamówienia wynosi: 27 miesięcy dla odcinków 6 i 7, 8, 9 oraz 20 miesięcy dla odcinka 1.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Tak powstaje Ford RS500

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~33d ma racje 2010-08-14

facet ma 100% racji-Kto projektuje droge ekspresową przez miasto?(wyjatek katowice ale tam trzeba ominąc kopalnie jakos).Prawda jest taka ze ten biznes budowy dróg opiera sie najpierw o autostrady zeby ruch skierowac na płatne drogi a potem dobudowac ekspresówki (ala czasem wieksze niz autostrady:)) do autostrad a do nich kolejne drogi.RONDA ZA 100MLN EURO (srednica ronda 40m za 1mln +99mlneuro za drogi dojazdowe do posesji i pranie brudnych pieniedzy przez ludzi biorących ogromne łapówki analogicznie odpowiedzialnych za budowe )-smiech na sali, Ciesze sie ze w GDDKIA ktos juz ukrucił komus ławeczke za S8 i ciesze sie rówiniez ze powstaje coraz to wiecej nowych koncepcji w sprawie budowy naszej popapranej RP

~kierowca 2010-08-06

Panie ekspercie 333D ! tyle jadu zawzietości obrazania widac mamy do czynienia z PISLAMISTą

~P>S 2010-08-06

ale to sobie mozna łatwo obliczyć, wystraczu na googel maps wpisac nazwy miejscowości i nam wyliczy ( ocziwiście po starym szlaku drogi , więc bedzie się nieco roznić-maks o 10 %)

~Jotgie 2010-08-05

Szkoda, że autor nie podał długości odcinków. Tak to trochę sucha informacja bo jeżeli ma to w sumie 10km to jest to kropla w morzu potrzeb...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.