mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe radary na drogach krajowych nr 7 i 9

Nowe radary na drogach krajowych nr 7 i 9

W ramach programu „Bezpiecznych Osiem”, realizowane będą działania mające zwiększyć poziom bezpieczeństwa m.in. na dwóch ważnych świętokrzyskich drogach krajowych. Pojawią się na nich nowe fotoradary, ale będą także przebudowywane skrzyżowania.

Nowe radary na drogach krajowych nr 7 i 9
Aż w piętnastu nowych punktach przy najważniejszych świętokrzyskich drogach krajowych nr 7 i 9 będzie można umieścić fotoradary. Konstrukcje pod te urządzenia ustawi kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programu „Drogi Zaufania – Bezpiecznych Osiem”. Realizowany w całym kraju od ubiegłego roku program poprawy bezpieczeństwa ruchu „Bezpiecznych Osiem” ma doprowadzić do zmniejszenia liczby wypadków śmiertelnych w miejscach, w których dochodziło do nich najczęściej. Programem objętych zostało w pierwszej kolejności osiem najważniejszych polskich dróg krajowych, oznaczonych numerem jednocyfrowym, stąd nazwa „Bezpiecznych Osiem”.

W województwie świętokrzyskim działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu prowadzone będą w tym i w przyszłym roku na drogach krajowych nr 7 Warszawa – Kielce - Kraków i nr 9 Radom – Ostrowiec – Rzeszów. Na tych trasach zostaną ustawione między innymi nowe konstrukcje pod policyjne fotoradary, oświetlone zostaną przejścia dla pieszych i wysepki, przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną też nowe chodniki. Miejsca, w których prowadzone będą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa wytypowano na postawie kilkuletnich badań prowadzonych w ramach programu „Gambit” przez naukowców z Politechniki Warszawskiej i Gdańskiej.

W tym roku nowe radary będzie można umieścić w 9 punktach na trasie nr 7. Konstrukcje pod urządzenia zamontowane zostaną w Skarżysku, Suchedniowie, Ostojowie, Gozdzie, Chęcinach, Miąsowej, Podchojnach i na obwodnicy Kielc. Na drodze nr 9 drogowcy ustawią takie konstrukcje w Nietulisku, Miłkowie, Jacentowie, Opatowie Okalinie i Łążku. Ponadto w ramach programu „Bezpiecznych Osiem” wykonane zostanie oświetlenie 28 przejść dla pieszych, zamontowane zostaną aktywne znaki na 14 wysepkach i na 80 łukach. Na węźle Chęciny w ciągu drogi krajowej nr 7 zamontowane zostaną bariery ochronne oddzielające pasy ruchu. Powstanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z droga wojewódzką w Ostrowcu. Na przyszły rok zaplanowano przebudowę skrzyżowań drogi krajowej nr 9 z trasami gminnymi w Krynkach i Młynkach, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 9 i 74 w Opatowie oraz budowę chodników o łącznej długości 26 km. W tym roku powstaną chodniki w Suchedniowie, Skarżysku i Młynku. Na realizację programu poprawy bezpieczeństwa ruchu kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał w tym roku 5,6 mln zł.

Podobne wiadomości:

Wyścigi wyspiarzy, niekoniecznie legalne

auto motor i sport 0000-00-00

Cooper S, 147 GTA, Golf R32, Focus RS, Leon...

auto motor i sport 0000-00-00

Czy w ogóle można dokonać rozsądnego wyboru, kiedy ma się przed sobą sześć takich samochodów? Czym tak naprawdę różnią się Mini Cooper S, Alfa Romeo 147 GTA, Volkswagen Golf R32, Ford Focus RS, Seat Leon Cupra R i Subaru Impreza WRX, gdy poddać je sprawdzianowi w identycznych warunkach? Tylko długa testowa droga może nas doprowadzić do odpowiedzi na to pytanie - droga, na której radość z jazdy liczy się najbardziej. Ruszamy!

Komentuj:

~kierowca 2009-02-23

program "drogi zaufania" to fikcja "drogi dziurawe, wąskie i niebezpieczne" to stan obecny

~real 2008-09-18

Jestem za fotoradarami!Jestem za tym,żeby straż miejska przejęła taką kontrole od policji,jak również inne wydziały:kryminalny,przestępstw gospodarczych i.t.d. /W Kielcach straż miejska kontroluje już prędkości./.Policjantów natomiast po pięciu latach przenosić na zasłużone emerytury Jesteśmy przecież tak bogatym krajem. Można byłoby również powierzyć te wszystkie obowiązki agencją ochrony,które to rzeczywiście pracują a policjantów ???????????? zwolnić ! kontrole

~Alfista 2008-06-25

Śmierć radarom!

~L.K. 2008-06-25

a ja do Hondurasu :))

~Artur Barubar 2008-06-24

A ja emigruje do Szkocji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.