mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rondo na drodze woj. nr 548

Nowe rondo na drodze woj. nr 548

Rozpisany został przetarg na odnowę DW nr 548 w Dębowej Łące (powiat wąbrzeski, woj. kujawsko-pomorskie). W ramach tej inwestycji skrzyżowanie z drogą lokalną na Jaworze  będzie przebudowane na rondo. Zakończenie prac na trasie łączącej Brodnicę z Wąbrzeźnem zaplanowano jeszcze w tym roku.

Nowe rondo na drodze woj. nr 548
Przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 w Dębowej Łące ruszy najprawdopodobniej w październiku. - Z końcem września rozstrzygnięty zostanie przetarg na to zadanie. W miejscowości ułożony zostanie nowy asfalt, rozbudowane zostaną chodniki, a najważniejsze skrzyżowanie z drogą na Jaworze  przebudowane zostanie na rondo. Droga wyposażona będzie w odwodnienie i oświetlenie.  Dokładna wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. By wzmocnić konstrukcję jezdni w nawierzchnię wbudowana zostanie specjalna geosiatka – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.  Chodniki zostaną zbudowane z estetycznej betonowej kostki. W projekcie uwzględniono także zjazdy na posesje. Wszystkie główne prace powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.

Droga wojewódzka nr 548 wraz z otwarciem autostrady A1 oraz węzła w Lisewie staje się jedną z ważniejszych arterii w regionie. Umożliwia ona dojazd do trasy szybkiego ruchu z okolic Chełmna, Wąbrzeźna i Brodnicy.

- Ta inwestycja ma dla nas wyjątkowe znaczenie – mówi wójt gminy Dębowa Łąka, Stanisław Szarowski. – Przy tej drodze skupia się całe życie gminy. Powstały przy niej szkoła, przedszkole, bank, poczta, sklepy. Tymczasem do tej pory ruch był nieuporządkowany. Brakowało równych chodników, nie było wyznaczonych przejść dla pieszych. Liczymy, że realizacja tej inwestycji znacznie poprawi bezpieczeństwo oraz podniesie estetykę miejscowości. Satysfakcję sprawia fakt, że gmina wcześniej przygotowała koncepcję oraz poniosła koszty wykupu terenów pod poszerzenie pasa drogowego. Warto podkreślić, że część mieszkańców doceniając wagę tej inwestycji przekazywała fragmenty działek nieodpłatnie. Już na etapie projektowania możemy mówić o bardzo dobrej współpracy gminy, inwestora oraz mieszkańców. W sposób przemyślany została też zaplanowana tymczasowa organizacja ruchu na czas prac, między innymi dojazd do szkoły – dodaje wójt.

Modernizacja odcinka przez Dębową Łąkę będzie uzupełnieniem większego zadania, które zostanie zrealizowane w najbliższych latach. Gotowa jest dokumentacja projektowej wraz z wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami na modernizację odcinka DW nr 548 Stolno-Wąbrzeźno.

Podobne wiadomości:

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.