mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rondo w Częstochowie

Nowe rondo w Częstochowie

W Częstochowie oddano do użytku nowe rondo - łącznik ul. Wały Dwernickiego z ul. Fieldorfa-Nila. Zrealizowana inwestycja wymusiła zmianę w organizacji ruchu, które ma ułatwić połączenie z dzielnicą Północ oraz w niedalekiej przyszłości wylot z Częstochowy na trasę DK-1.

Rondo, które tam powstało, wyeliminuje m.in. niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się w kierunku DK-1 po pasie, który służy do ruchu w przeciwnym kierunku, gdy zamknięty jest przejazd kolejowy.

Realizacja inwestycji rozpoczęta została z końcem września br. Do dnia 13 grudnia 2005 r. wykonano łącznik ul. Wały Dwernickiego z ul. Fieldorfa-Nila - część wschodnia. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Wadrox S.A. - DROMET Sp. z o.o. - MEGA-BRUK.
Wartość inwestycji zrealizowanej dotąd to około 900 tys. zł. Natomiast koszt całej inwestycji polegającej na poszerzeniu i przebudowie ul. Wały Dwernickiego do trasy DK-1 wynosi ponad 6,9 mln zł.

Przeczytaj także:

Wiadukt w mieście Świętej Wieży (2005-10-11)

 

Tematy w artykule: slaskie droga nr 1 Częstochowa

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI – ceny
Skoda Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI – ceny
Do polskich salonów wkracza Skoda Fabia z nowym silnikiem 1.0 TSI, który zastąpi dotychczasową jednostkę 1.2 TSI. Polski importer opublikował cennik tego wariantu.