mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rondo w Nieporęcie

Nowe rondo w Nieporęcie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie poinformował o oddaniu do użytku przebudowanego skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 631 i 633 w Nieporęcie. Kolizyjne skrzyżowanie zostało zastąpione rondem. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Nowe rondo w Nieporęcie
24 listopada bieżącego roku w Nieporęcie w powiecie legionowskim, zostało oddane do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 631 i 633. W uroczystym otwarciu nowego skrzyżowania wzięli udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, zastępca dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Zbigniew Ostrowski oraz wójt Gminy Nieporęt Sławomir Mazur.

Nowe rondo zastąpiło kolizyjne skrzyżowanie typu "T". Z myślą o pieszych użytkownikach drogi wybudowane zostały chodniki. Realizacja inwestycji w Nieporęcie była możliwa dzięki współpracy gminy z samorządem województwa. Wójt Gminy Nieporęt w ramach zawartego z marszałkiem województwa mazowieckiego porozumienia, zobowiązał się do przygotowania dokumentacji projektowej. Koszt modernizacji skrzyżowania wyniósł ponad 2 mln zł, z czego 1 mln 500 tys. pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota to dotacja Europejskiego Banku Inwestycyjnego przeznaczona na likwidację miejsc niebezpiecznych na drogach Mazowsza.

Piotr Szprendałowicz przypomniał, że samorząd województwa mazowieckiego od lat inwestuje w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Poza inwestycjami w infrastrukturę drogową prowadzi również kampanie informacyjne, skierowane m.in. do najmłodszych użytkowników dróg, a także edukuje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podkreślił, że dzięki takim działaniom nie tylko piesi i kierowcy są bezpieczniejsi, ale również podróżowanie po Mazowszu staje się coraz wygodniejsze i szybsze.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~romek 2008-11-27

te ronda to istne dziwolongi na naszych drogach kierowcy cięzarówek mają zagrychę przy pokonywaniu ciasnych rondek ,w nocy trzeba bardzo uwazać aby nie przelecieć na wprost.Budowa skrzyzowan dwupoziomowychna głownych drogach powinna byc standardem.Miejsca jest dość

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.