mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rondo w Nieporęcie

Nowe rondo w Nieporęcie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie poinformował o oddaniu do użytku przebudowanego skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 631 i 633 w Nieporęcie. Kolizyjne skrzyżowanie zostało zastąpione rondem. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Nowe rondo w Nieporęcie
24 listopada bieżącego roku w Nieporęcie w powiecie legionowskim, zostało oddane do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 631 i 633. W uroczystym otwarciu nowego skrzyżowania wzięli udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, zastępca dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Zbigniew Ostrowski oraz wójt Gminy Nieporęt Sławomir Mazur.

Nowe rondo zastąpiło kolizyjne skrzyżowanie typu "T". Z myślą o pieszych użytkownikach drogi wybudowane zostały chodniki. Realizacja inwestycji w Nieporęcie była możliwa dzięki współpracy gminy z samorządem województwa. Wójt Gminy Nieporęt w ramach zawartego z marszałkiem województwa mazowieckiego porozumienia, zobowiązał się do przygotowania dokumentacji projektowej. Koszt modernizacji skrzyżowania wyniósł ponad 2 mln zł, z czego 1 mln 500 tys. pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota to dotacja Europejskiego Banku Inwestycyjnego przeznaczona na likwidację miejsc niebezpiecznych na drogach Mazowsza.

Piotr Szprendałowicz przypomniał, że samorząd województwa mazowieckiego od lat inwestuje w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Poza inwestycjami w infrastrukturę drogową prowadzi również kampanie informacyjne, skierowane m.in. do najmłodszych użytkowników dróg, a także edukuje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podkreślił, że dzięki takim działaniom nie tylko piesi i kierowcy są bezpieczniejsi, ale również podróżowanie po Mazowszu staje się coraz wygodniejsze i szybsze.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~romek 2008-11-27

te ronda to istne dziwolongi na naszych drogach kierowcy cięzarówek mają zagrychę przy pokonywaniu ciasnych rondek ,w nocy trzeba bardzo uwazać aby nie przelecieć na wprost.Budowa skrzyzowan dwupoziomowychna głownych drogach powinna byc standardem.Miejsca jest dość

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?