mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rondo w Zielonce

Nowe rondo w Zielonce

W ubiegłym tygodniu oddano do użytku przebudowane skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 631 i 634 na granicy podwarszawskich gmin Ząbki i Zielonka. Dzięki budowie ronda poprawiono organizację ruchu, co wpłynie na zmniejszenie się korków i zwiększenie bezpieczeństwa.

Nowe rondo w Zielonce
27 listopada bieżącego roku oddano do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 631 i 634. W uroczystości wzięli udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Krzysztof Kondraciuk, przedstawiciele władz lokalnych gmin Ząbki i Zielonka i powiatu wołomińskiego oraz okoliczni mieszkańcy.

Przebudowa wlotów jezdni na rondo pozwoliła na wydzielenie pasów dla prawych skrętów, co znacznie skróciło czas oczekiwania wjeżdżających na rondo w czasie największego ruchu w godzinach porannych i popołudniowych. Zastosowana geometria ronda w znacznym stopniu poprawi organizację ruchu. Nowy kształt skrzyżowania nie tylko zwiększy komfort i szybkość przejazdu, poprawi się również bezpieczeństwo korzystających z niego kierowców i pieszych. Przebudowa ronda trwała 2 miesiące i kosztowała 1 mln 345 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Halina 2009-01-18

Rondo OK.Ale żeby do niego dojechać z Kobyłki czy Zielonki to już wyczyn.Wąskie gardło na skrzyżowaniu W.Polskiego i Kolejowej w Zielonce blokuje nas kierowcow na długo.Co z obiecaną drogą 634 .Czy to prawda ze dużą przeszkodą w tej przebudowie jest Burmistrz i jego zastępca z Zielonki? Oby to nie była prawda bo wybory już niedługo.Wyborca.

~Ja rek 2008-12-05

Już 2 dni po szumnym otwarciu ronda, pobocze wykonane z bloków granitowych przestało istnieć. Prosta sprawa - skręcający TIR nie mogąc pokonać ciasnego (nawet dla osobówek) łuku przejechał po poboczu. Taka jest klasa projektu i jego wykonania. Szkoda naszych pieniędzy na takie partactwo.

~MarKowy 2008-12-04

Ronda to najlepsze skrzyzowania

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać o możliwie najlepszą widoczność za kierownicą?