mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rondo w Zielonce

Nowe rondo w Zielonce

W ubiegłym tygodniu oddano do użytku przebudowane skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 631 i 634 na granicy podwarszawskich gmin Ząbki i Zielonka. Dzięki budowie ronda poprawiono organizację ruchu, co wpłynie na zmniejszenie się korków i zwiększenie bezpieczeństwa.

Nowe rondo w Zielonce
27 listopada bieżącego roku oddano do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 631 i 634. W uroczystości wzięli udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Krzysztof Kondraciuk, przedstawiciele władz lokalnych gmin Ząbki i Zielonka i powiatu wołomińskiego oraz okoliczni mieszkańcy.

Przebudowa wlotów jezdni na rondo pozwoliła na wydzielenie pasów dla prawych skrętów, co znacznie skróciło czas oczekiwania wjeżdżających na rondo w czasie największego ruchu w godzinach porannych i popołudniowych. Zastosowana geometria ronda w znacznym stopniu poprawi organizację ruchu. Nowy kształt skrzyżowania nie tylko zwiększy komfort i szybkość przejazdu, poprawi się również bezpieczeństwo korzystających z niego kierowców i pieszych. Przebudowa ronda trwała 2 miesiące i kosztowała 1 mln 345 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Halina 2009-01-18

Rondo OK.Ale żeby do niego dojechać z Kobyłki czy Zielonki to już wyczyn.Wąskie gardło na skrzyżowaniu W.Polskiego i Kolejowej w Zielonce blokuje nas kierowcow na długo.Co z obiecaną drogą 634 .Czy to prawda ze dużą przeszkodą w tej przebudowie jest Burmistrz i jego zastępca z Zielonki? Oby to nie była prawda bo wybory już niedługo.Wyborca.

~Ja rek 2008-12-05

Już 2 dni po szumnym otwarciu ronda, pobocze wykonane z bloków granitowych przestało istnieć. Prosta sprawa - skręcający TIR nie mogąc pokonać ciasnego (nawet dla osobówek) łuku przejechał po poboczu. Taka jest klasa projektu i jego wykonania. Szkoda naszych pieniędzy na takie partactwo.

~MarKowy 2008-12-04

Ronda to najlepsze skrzyzowania

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.