mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rozwiązania drogowe dla stolicy?

Nowe rozwiązania drogowe dla stolicy?

Z uwagi na duże obciążenie trasy wyjazdowej z Warszawy w kierunku północnym, szczególnie z prawobrzeżnej części miasta, wojewoda mazowiecki wystąpił do GDDKiA, z prośbą o rozważenie budowy dodatkowego wyjazdu z prawobrzeżnej części miasta m.in. w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego i Portu Lotniczego Modlin – do drogi krajowej nr 7, jako nowego elementu sieci dróg krajowych.

Nowe rozwiązania drogowe dla stolicy?
„Należy przestać mówić o Trasie Olszynki Grochowskiej, jako projekcie lokalnym. Rezerwowany na trasę korytarz powinien być włączony w sieć dróg krajowych (S17 – S7), który w przyszłości przejąłby ruch na trasie Gdańsk – Warszawa – Lublin - Lwów" – uważa Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Wojewoda zaproponował, by trasa ta, o docelowych parametrach drogi ekspresowej, była powiązana z układem dróg krajowych stanowiących Ekspresową Obwodnicę Warszawy (np. z planowaną do rozbudowy do parametrów drogi ekspresowej Trasą Armii Krajowej). Ponadto, powinna być logicznym przedłużeniem drogi S17, kończącej się w obecnych planach w Markach. Pozwoli to jadącym z południowego wschodu naszego kraju dotrzeć do lotniska w Modlinie oraz dalej do trasy S7 na północ Polski – omijając od wschodu Warszawę.

Obecnie – zarówno ulica Modlińska (w ciągu drogi krajowej nr 61) oraz droga krajowa nr 8 – umożliwiają wyjazd z Warszawy przede wszystkim w kierunku północno – wschodnim tj. w stronę Białegostoku a tylko w ograniczonym stopniu obsługują ruch związany z wyjazdem w kierunku północnym.

Istotne wydaje się też wykorzystanie pasa terenu rezerwowanego w granicach miasta Warszawy do granicy z gminą Nieporęt dla projektowanej Trasy Olszynki Grochowskiej, uwzględniając konieczność jej przedłużenia w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. Taka trasa efektywnie uzupełniłaby sieć drogową w tym rejonie, usprawniłaby ruch drogowy w wymienionym kierunku i stworzyłaby atrakcyjne połączenie prawobrzeżnej Warszawy.

Komentuj:

~malec 2009-03-25

dobry początek artykułu "Należy przestać mówić...." - bo może zacząć by coś robić...?

~ach to zdjęcie 2009-03-24

Artykuł o stolicy a zdjęcie z krzakowa.....

~Czips 2009-03-24

Ojej ktoś zaczął myśleć brawo !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3