mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rozwiązania drogowe dla stolicy?

Nowe rozwiązania drogowe dla stolicy?

Z uwagi na duże obciążenie trasy wyjazdowej z Warszawy w kierunku północnym, szczególnie z prawobrzeżnej części miasta, wojewoda mazowiecki wystąpił do GDDKiA, z prośbą o rozważenie budowy dodatkowego wyjazdu z prawobrzeżnej części miasta m.in. w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego i Portu Lotniczego Modlin – do drogi krajowej nr 7, jako nowego elementu sieci dróg krajowych.

Nowe rozwiązania drogowe dla stolicy?
„Należy przestać mówić o Trasie Olszynki Grochowskiej, jako projekcie lokalnym. Rezerwowany na trasę korytarz powinien być włączony w sieć dróg krajowych (S17 – S7), który w przyszłości przejąłby ruch na trasie Gdańsk – Warszawa – Lublin - Lwów" – uważa Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Wojewoda zaproponował, by trasa ta, o docelowych parametrach drogi ekspresowej, była powiązana z układem dróg krajowych stanowiących Ekspresową Obwodnicę Warszawy (np. z planowaną do rozbudowy do parametrów drogi ekspresowej Trasą Armii Krajowej). Ponadto, powinna być logicznym przedłużeniem drogi S17, kończącej się w obecnych planach w Markach. Pozwoli to jadącym z południowego wschodu naszego kraju dotrzeć do lotniska w Modlinie oraz dalej do trasy S7 na północ Polski – omijając od wschodu Warszawę.

Obecnie – zarówno ulica Modlińska (w ciągu drogi krajowej nr 61) oraz droga krajowa nr 8 – umożliwiają wyjazd z Warszawy przede wszystkim w kierunku północno – wschodnim tj. w stronę Białegostoku a tylko w ograniczonym stopniu obsługują ruch związany z wyjazdem w kierunku północnym.

Istotne wydaje się też wykorzystanie pasa terenu rezerwowanego w granicach miasta Warszawy do granicy z gminą Nieporęt dla projektowanej Trasy Olszynki Grochowskiej, uwzględniając konieczność jej przedłużenia w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. Taka trasa efektywnie uzupełniłaby sieć drogową w tym rejonie, usprawniłaby ruch drogowy w wymienionym kierunku i stworzyłaby atrakcyjne połączenie prawobrzeżnej Warszawy.

Podobne wiadomości:

FSO zatrzymuje produkcję do 22 czerwca

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~malec 2009-03-25

dobry początek artykułu "Należy przestać mówić...." - bo może zacząć by coś robić...?

~ach to zdjęcie 2009-03-24

Artykuł o stolicy a zdjęcie z krzakowa.....

~Czips 2009-03-24

Ojej ktoś zaczął myśleć brawo !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.