mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe rozwiązania na opolskim odcinku A4

Nowe rozwiązania na opolskim odcinku A4

Opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad remontuje wjazdy awaryjne dla służb ratowniczych na opolskim odcinku autostrady A4.

Nowe rozwiązania na opolskim odcinku A4
W miejsce bram zabezpieczonych kłódkami pojawią się bramy automatyczne. Piloty do ich zdalnego otwierania otrzymają wszystkie służby ratunkowe działające na autostradzie (pogotowie, straż pożarna i policja).
Przebudowie poddane zostaną wszystkie wjazdy awaryjne w ciągu opolskiego odcinka autostrady oraz wjazdy techniczne w Miejscach Obsługi Podróżnych. Łącznie 16 nowych bram. Objęte one zostaną monitoringiem elektronicznym (kamery), który pozwoli stale kontrolować sytuację na wjazdach awaryjnych i odpowiednio reagować służbom drogowym w przypadku awarii bramy, jej dewastacji czy też wykorzystywania przez nieuprawnione osoby.

Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano przy drodze awaryjnej w obrębie węzła Prądy. To najbardziej obciążony ruchem węzeł na opolskim odcinku autostrady A4. W razie jakiegokolwiek zatoru, ciągnącego się od bramek poboru opłat do znajdującego się w pobliżu ronda turbinowego, dojazd do pasa dla pojazdów uprzywilejowanych w Punkcie Poboru Opłat (skrajny, prawy pas) mógł być utrudniony. Obecnie nawet to potencjalne zagrożenie zostało wyeliminowane. W opolskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowano o wybudowaniu dodatkowej drogi dla służb ratowniczych. Na wjeździe od strony drogi krajowej nr 46 zamontowane zostały szlabany otwierane automatycznie pilotem przez uprawnione służby ratownicze (straż, policja, pogotowie). Gdy unoszą się szlabany, w tym samym momencie zaczyna się otwierać brama na końcu drogi. - Urządzenia dostępu otrzymały wszystkie opolskie służby ratownicze oraz policja. Droga i wjazd na nią zostały wyposażona w monitoring - informuje Michał Wandrasz, specjalista do spraw komunikacji społecznej opolskiego oddziału GDDKiA.
Tematy w artykule: opolskie ruch autostradowy

Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.