mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu

Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu

W najbliższych miesiącach powinny rozpocząć się roboty drogowe związane przebudową ul. Kosmonautów  we Wrocławiu wraz z budową nowego skrzyżowania i infrastruktury towarzyszącej.

Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu
Prace wykonają dwie firmy Skanska i Berger Bau. Zadanie jest podzielone na trzy elementy. Przebudową skrzyżowania i regulacją rzeki Ługowiny zajmie się Skanska. Berger Bau natomiast zbuduje nowy most na Ługowinie i przebuduje fragment torowiska

Najistotniejszym elementem jest jednak planowane skrzyżowanie ulicy Kosmonatów z będącą osią modelowego osiedla Nowe Żerniki (WUWA 2) nie istniejącą jeszcze Trasą Targową - drogą po południowej stronie ul. Kosmonautów miedzy Gliniankami a ul. Białodrzewną. Kosmonautów w kierunku Leśnicy zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu.  Dojazd do osiedla Nowe Żerniki umożliwi skręt w prawo przez specjalną pętlę. Przez nią będzie także zorganizowany wyjazd na zachód. Dzięki temu sygnalizacja świetlna nie będzie nadmiernie blokowała ruchu na ul. Kosmonautów.

W  pierwszym kwartale przyszłego roku dojazd powinien być gotowy. Chodzi o to by wyprzedzić inne inwestycje planowane w ramach WUWA 2 i ułatwić ich obsługę.  Drogi wewnątrz osiedla będą powstawały sukcesywnie i adekwatnie do inwestycji deweloperskich. Niemniej przebudowa torowiska, most i regulacja rzeki powinny się zakończyć do końca 2015 r.  Wartość opisanych zadań wynosi ponad 16 mln zł. Prace powinny ruszyć w drugiej połowie czerwca.

Została już podpisana umowa na remont ul. kard. S. Wyszyńskiego odcinek od ul. Nowowiejskiej do A. Mosbacha. Wymianie nawierzchni na jezdni i jednym z chodników towarzyszyć będzie częściowa naprawa kanalizacji. Roboty maja trwać od lipca do października, ale przejezdność w miarę możliwości ma być przywrócona jeszcze w sierpniu. Wykonawca jest Skanska, wartość kontraktu 4,15 mln zł

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.