mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu

Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu

W najbliższych miesiącach powinny rozpocząć się roboty drogowe związane przebudową ul. Kosmonautów  we Wrocławiu wraz z budową nowego skrzyżowania i infrastruktury towarzyszącej.

Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu
Prace wykonają dwie firmy Skanska i Berger Bau. Zadanie jest podzielone na trzy elementy. Przebudową skrzyżowania i regulacją rzeki Ługowiny zajmie się Skanska. Berger Bau natomiast zbuduje nowy most na Ługowinie i przebuduje fragment torowiska

Najistotniejszym elementem jest jednak planowane skrzyżowanie ulicy Kosmonatów z będącą osią modelowego osiedla Nowe Żerniki (WUWA 2) nie istniejącą jeszcze Trasą Targową - drogą po południowej stronie ul. Kosmonautów miedzy Gliniankami a ul. Białodrzewną. Kosmonautów w kierunku Leśnicy zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu.  Dojazd do osiedla Nowe Żerniki umożliwi skręt w prawo przez specjalną pętlę. Przez nią będzie także zorganizowany wyjazd na zachód. Dzięki temu sygnalizacja świetlna nie będzie nadmiernie blokowała ruchu na ul. Kosmonautów.

W  pierwszym kwartale przyszłego roku dojazd powinien być gotowy. Chodzi o to by wyprzedzić inne inwestycje planowane w ramach WUWA 2 i ułatwić ich obsługę.  Drogi wewnątrz osiedla będą powstawały sukcesywnie i adekwatnie do inwestycji deweloperskich. Niemniej przebudowa torowiska, most i regulacja rzeki powinny się zakończyć do końca 2015 r.  Wartość opisanych zadań wynosi ponad 16 mln zł. Prace powinny ruszyć w drugiej połowie czerwca.

Została już podpisana umowa na remont ul. kard. S. Wyszyńskiego odcinek od ul. Nowowiejskiej do A. Mosbacha. Wymianie nawierzchni na jezdni i jednym z chodników towarzyszyć będzie częściowa naprawa kanalizacji. Roboty maja trwać od lipca do października, ale przejezdność w miarę możliwości ma być przywrócona jeszcze w sierpniu. Wykonawca jest Skanska, wartość kontraktu 4,15 mln zł

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
Słynny, brytyjski twórca samochodów sportowych powraca do świata żywych. Po 12 latach pojawi się na rynku nowy model, a tymczasem pojawił się pierwszy teaser nowej maszyny.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech