mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu

Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu

W najbliższych miesiącach powinny rozpocząć się roboty drogowe związane przebudową ul. Kosmonautów  we Wrocławiu wraz z budową nowego skrzyżowania i infrastruktury towarzyszącej.

Nowe skrzyżowanie na DK94 we Wrocławiu
Prace wykonają dwie firmy Skanska i Berger Bau. Zadanie jest podzielone na trzy elementy. Przebudową skrzyżowania i regulacją rzeki Ługowiny zajmie się Skanska. Berger Bau natomiast zbuduje nowy most na Ługowinie i przebuduje fragment torowiska

Najistotniejszym elementem jest jednak planowane skrzyżowanie ulicy Kosmonatów z będącą osią modelowego osiedla Nowe Żerniki (WUWA 2) nie istniejącą jeszcze Trasą Targową - drogą po południowej stronie ul. Kosmonautów miedzy Gliniankami a ul. Białodrzewną. Kosmonautów w kierunku Leśnicy zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu.  Dojazd do osiedla Nowe Żerniki umożliwi skręt w prawo przez specjalną pętlę. Przez nią będzie także zorganizowany wyjazd na zachód. Dzięki temu sygnalizacja świetlna nie będzie nadmiernie blokowała ruchu na ul. Kosmonautów.

W  pierwszym kwartale przyszłego roku dojazd powinien być gotowy. Chodzi o to by wyprzedzić inne inwestycje planowane w ramach WUWA 2 i ułatwić ich obsługę.  Drogi wewnątrz osiedla będą powstawały sukcesywnie i adekwatnie do inwestycji deweloperskich. Niemniej przebudowa torowiska, most i regulacja rzeki powinny się zakończyć do końca 2015 r.  Wartość opisanych zadań wynosi ponad 16 mln zł. Prace powinny ruszyć w drugiej połowie czerwca.

Została już podpisana umowa na remont ul. kard. S. Wyszyńskiego odcinek od ul. Nowowiejskiej do A. Mosbacha. Wymianie nawierzchni na jezdni i jednym z chodników towarzyszyć będzie częściowa naprawa kanalizacji. Roboty maja trwać od lipca do października, ale przejezdność w miarę możliwości ma być przywrócona jeszcze w sierpniu. Wykonawca jest Skanska, wartość kontraktu 4,15 mln zł

Podobne wiadomości:

RACE15M - międzynarodowy festiwal...

auto motor i sport 0000-00-00

28-29 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się V edycja międzynarodowego eventu motoryzacyjnego - Raceism 2014. W tym roku wydarzenie zgromadzi 300 posiadaczy zmodyfikowanych aut z całego świata, selekcjonowanych już od kilku miesięcy.

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross