mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe terminy wschodniej obwodnicy Warszawy

Nowe terminy wschodniej obwodnicy Warszawy

Nowy harmonogram prac nad trasą wschodniej obwodnicy Warszawy ogłosiło wczoraj Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, któremu premier przekazał opiniowanie tej inwestycji. MRR podejmie decyzję, którędy pobiegnie trasa - przez Halinów czy Wesołą.

Wcześniej jednak musi dostać akta sprawy z Ministerstwa Środowiska, które przestało się zajmować przebiegiem drogi. Na stronie internetowej Ministerstwo Rozwoju Regionalnego umieści informację o możliwości składania uwag i wniosków. Później je przeanalizuje, zorganizuje też spotkania z każdą ze stron sporu.

A wariantów obwodnicy jest kilka. Trzy - przez warszawską dzielnicę Wesołą, jeden - przez gminę Halinów. Ostateczną decyzję o przebiegu obwodnicy ma podjąć wojewoda mazowiecki. Czeka jednak na tzw. opinię środowiskową. Miał ją wydać minister środowiska Jan Szyszko. Burmistrz Halinowa Jolanta Damasiewicz podejrzewała jednak, że "może nie być w sporze bezstronny", bo jest mieszkańcem Wesołej i otwarcie bronił dzielnicy przed obwodnicą. Złożyła do premiera wniosek o odsunięcie go od sprawy. Premier zrobił to przed Wielkanocą. Obowiązki Jana Szyszki przekazał Grażynie Gęsickiej, minister rozwoju regionalnego.

Przeczytaj także:

Minister Szyszko nie wyda decyzji w/s obwodnicy (2007-04-05)

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy (2007-03-02)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Przemek 2007-04-20

Zgadzam się z przedmówcą, rozmowy, konsultacje, nowe koncepcje w zależności kto rozdaje karty. A nowych dróg jak nie ma tak nie ma. Świat idzie do przodu, odległości się zmniejszają, samochody mają coraz mocniejsze silniki. A u nas co?. Nie ma dróg aby szybko się przemieszczać. W zamian coraz wiecej znaków: teren zabudowany, ograniczenie 50km/h i ważny policjant za krzakami który bezwględnie wyegzekwuje przekroczenie prędkości. Winny zawsze kierowca. LUDZIE!!! Myślicie iż przyjdzie czas iż będzie normalnie.....

~konsultant 2007-04-20

Podoba mi sie koncepcja multiministerialna -ministerstwo transportu , rozwoju regionalnego ,srodowiska, gddkia , miasto stoleczne , sejmik wojewodzki . Absolutnie wyrazna koncepcja niodpowiedzialnosci za nic nierobienie ,a szmal leci ,zyc nie umierac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.
Odgadnij model Odgadnij model