mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe terminy wschodniej obwodnicy Warszawy

Nowe terminy wschodniej obwodnicy Warszawy

Nowy harmonogram prac nad trasą wschodniej obwodnicy Warszawy ogłosiło wczoraj Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, któremu premier przekazał opiniowanie tej inwestycji. MRR podejmie decyzję, którędy pobiegnie trasa - przez Halinów czy Wesołą.

Wcześniej jednak musi dostać akta sprawy z Ministerstwa Środowiska, które przestało się zajmować przebiegiem drogi. Na stronie internetowej Ministerstwo Rozwoju Regionalnego umieści informację o możliwości składania uwag i wniosków. Później je przeanalizuje, zorganizuje też spotkania z każdą ze stron sporu.

A wariantów obwodnicy jest kilka. Trzy - przez warszawską dzielnicę Wesołą, jeden - przez gminę Halinów. Ostateczną decyzję o przebiegu obwodnicy ma podjąć wojewoda mazowiecki. Czeka jednak na tzw. opinię środowiskową. Miał ją wydać minister środowiska Jan Szyszko. Burmistrz Halinowa Jolanta Damasiewicz podejrzewała jednak, że "może nie być w sporze bezstronny", bo jest mieszkańcem Wesołej i otwarcie bronił dzielnicy przed obwodnicą. Złożyła do premiera wniosek o odsunięcie go od sprawy. Premier zrobił to przed Wielkanocą. Obowiązki Jana Szyszki przekazał Grażynie Gęsickiej, minister rozwoju regionalnego.

Przeczytaj także:

Minister Szyszko nie wyda decyzji w/s obwodnicy (2007-04-05)

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy (2007-03-02)

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Przemek 2007-04-20

Zgadzam się z przedmówcą, rozmowy, konsultacje, nowe koncepcje w zależności kto rozdaje karty. A nowych dróg jak nie ma tak nie ma. Świat idzie do przodu, odległości się zmniejszają, samochody mają coraz mocniejsze silniki. A u nas co?. Nie ma dróg aby szybko się przemieszczać. W zamian coraz wiecej znaków: teren zabudowany, ograniczenie 50km/h i ważny policjant za krzakami który bezwględnie wyegzekwuje przekroczenie prędkości. Winny zawsze kierowca. LUDZIE!!! Myślicie iż przyjdzie czas iż będzie normalnie.....

~konsultant 2007-04-20

Podoba mi sie koncepcja multiministerialna -ministerstwo transportu , rozwoju regionalnego ,srodowiska, gddkia , miasto stoleczne , sejmik wojewodzki . Absolutnie wyrazna koncepcja niodpowiedzialnosci za nic nierobienie ,a szmal leci ,zyc nie umierac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic