mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Firma Transprojekt z Gdańska zaprezentowała dwa warianty przebiegu obwodnicy Suwałk po stronie zachodniej miasta. Za pilnym rozpoczęciem budowy obwodnicy Suwałk przemawiają wszystkie argumenty, które są wymieniane w przypadku Augustowa. Przez Suwałki przejeżdża jeszcze więcej TIR-ów niż przez Augustów gdyż dodatkowo są to pojazdy jadące z przejścia granicznego w Budzisku w kierunku Olsztyna czy Gdańska.

Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Podstawowa  różnica między tymi  wariantami to przebieg obwodnicy przez Krzywólkę- jeden przecina Krzywólkę, drugi wariant omija Krzywólkę. Uczestnicy spotkania zaakceptowali wariant omijający Krzywólkę.

Dwupasmowa obwodnica według przedstawionego projektu będzie biegła od drogi Suwałki- Augustów na wysokości Dubowa, w pobliżu lotniska, następnie za nowym cmentarzem parafii Piotra i Pawła, za pomnikiem Powstańców Styczniowych i dalej do Szwajcarii, gdzie połączy się  z drogą Suwałki- Budzisko.

Na spotkaniu wyjaśniono wątpliwości jakie pojawiły się w czasie projektowania przebiegu suwalskiej obwodnicy. Chodzi tutaj przede wszystkim o przebieg obwodnicy w pobliżu projektowanego suwalskiego lotniska oraz przebieg obwodnicy przez Szwajcarię. Uczestnicy spotkania przystali na wariant projektowanej obwodnicy najbardziej zbliżony do obecnego przebiegu drogi nr 8  w Szwajcarii.

Przeczytaj także:

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk (2006-12-20)

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie Rospudy? (2007-03-09)

Trasa Generalska w Białymstoku (2007-02-06)

Budowa obwodnicy Wasilkowa rozpoczęta (2007-02-15)

Obwodnica Łomży za 7 lat (2006-09-01)

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)


Podobne wiadomości:

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie Rospudy?

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie...

Polskie drogi 2007-03-09

Komentuj:

~easy rider 2007-03-21

Dlaczego nie ze wschodniej strony? Byłaby wtedy o wiele krótsza...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.