mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Firma Transprojekt z Gdańska zaprezentowała dwa warianty przebiegu obwodnicy Suwałk po stronie zachodniej miasta. Za pilnym rozpoczęciem budowy obwodnicy Suwałk przemawiają wszystkie argumenty, które są wymieniane w przypadku Augustowa. Przez Suwałki przejeżdża jeszcze więcej TIR-ów niż przez Augustów gdyż dodatkowo są to pojazdy jadące z przejścia granicznego w Budzisku w kierunku Olsztyna czy Gdańska.

Nowe ustalenia dla obwodnicy Suwałk

Podstawowa  różnica między tymi  wariantami to przebieg obwodnicy przez Krzywólkę- jeden przecina Krzywólkę, drugi wariant omija Krzywólkę. Uczestnicy spotkania zaakceptowali wariant omijający Krzywólkę.

Dwupasmowa obwodnica według przedstawionego projektu będzie biegła od drogi Suwałki- Augustów na wysokości Dubowa, w pobliżu lotniska, następnie za nowym cmentarzem parafii Piotra i Pawła, za pomnikiem Powstańców Styczniowych i dalej do Szwajcarii, gdzie połączy się  z drogą Suwałki- Budzisko.

Na spotkaniu wyjaśniono wątpliwości jakie pojawiły się w czasie projektowania przebiegu suwalskiej obwodnicy. Chodzi tutaj przede wszystkim o przebieg obwodnicy w pobliżu projektowanego suwalskiego lotniska oraz przebieg obwodnicy przez Szwajcarię. Uczestnicy spotkania przystali na wariant projektowanej obwodnicy najbardziej zbliżony do obecnego przebiegu drogi nr 8  w Szwajcarii.

Przeczytaj także:

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk (2006-12-20)

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie Rospudy? (2007-03-09)

Trasa Generalska w Białymstoku (2007-02-06)

Budowa obwodnicy Wasilkowa rozpoczęta (2007-02-15)

Obwodnica Łomży za 7 lat (2006-09-01)

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)


Podobne wiadomości:

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie Rospudy?

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie...

Polskie drogi 2007-03-09

Komentuj:

~easy rider 2007-03-21

Dlaczego nie ze wschodniej strony? Byłaby wtedy o wiele krótsza...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando