mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe wiadukty w Warszawie

Nowe wiadukty w Warszawie

W Warszawie przybyło kierowcom nowych wiaduktów. Teraz można szybciej dostać się z Powiśla do centrum, z kolei na Trasie Siekierkowskiej został uruchomiony największy węzeł drogowy w Polsce.

Nowe wiadukty w Warszawie

Od wczoraj kierowcy mogą korzystać z wszystkich estakad węzła "Płowiecka" Trasy Siekierkowskiej. Dzięki inwestycji przejazd przez ten teren powinien skrócić się o kilkanaście minut.Ozdobą węzła jest estakada wiodąca z Płowieckiej w kierunku Trasy Siekierkowskiej - najwyższa (18metrów) i najdłuższa w kraju (723 metry długości). Trasa Siekierkowska ma w tej chwili około dziewięciu kilometrów długości. Wszystkie prace włącznie z mostem Siekierkowskim kosztowały jak dotąd prawie 1,5 miliarda złotych. Kolejnym etapem budowy Trasy Siekierkowskiej będzie realizacja węzła "Marsa" z rondem i estakadami w ciągu Marsa - Trasa Siekierkowska.

Od północy samochody mogą znów korzystać z wiaduktu Markiewicza w ciągu ulicy Karowej. Remont kapitalny wiaduktu kosztował prawie siedem milionów złotych. Wzmocniono konstrukcję, odrestaurowano wszystkie dekoracje rzeźbiarskie, obiekt uzyskał też kolor elewacji identyczny jak przed I wojną światową zabezpieczony powłoką antygraffiti. Na wiadukt wróciły też latarnie na kamiennych obeliskach zdemontowane w czasach PRL oraz rzeźba suma po północnej stronie. Zarząd Dróg Miejskich zamierza zrewitalizować całą ulicę Karową od Krakowskiego Przedmieścia aż do Wisły. Jest na to przeznaczone 15 milionów złotych.

Przeczytaj także:

‘Warszawa zdąży na Euro 2012’ (2007-06-21)

Warszawa: będzie Czerniakowska Bis (2007-06-18)

Warszawa: Utrudnienia w ruchu (2007-06-15)

Dodatkowe 77 mln zł na Trasę Siekierkowską (2006-10-16)

 


Podobne wiadomości:

Warszawa: będzie Czerniakowska Bis

Warszawa: będzie Czerniakowska Bis

Polskie drogi 2007-06-18

‘Warszawa zdąży na Euro 2012’

‘Warszawa zdąży na Euro 2012’

Polskie drogi 2007-06-21

Komentuj:

~~Bonus 2007-06-26

NIe bój nie bój. Co dopiero mają powiedzieć mieszkańcy Szczecina, którzy do lipca pewnie muszą się męczyć z budową S-10 okolice Morzyczyna, której ukończenie miało nastąpić w marcu i oddanie do użytku w kwietniu a drogowcy zarzekali się, że chcą oddać inwestycję jak najszybciej, jeszcze na jesieni 2006!!! I co?? Warunki były, ładna pogoda była, nic im nie przeszkadzało. Bez komentarza..bo musiałbym zdrowo przyp..ć słownie tym ćpunom drogowym.

~warszawiak 2007-06-22

Nareszcie otworzyli. Najpierw Trasa Siekierkowska do Płowieckiej miała byc gotowa w 2004 roku. Potem terminy się przedłużały... Rok temu zapewniano, że wiadukty otworzą na pewno w połowie maja 2007 r. W zimie trąbiono, że dzięki dodatniej temperaturze prace idą pełną parą i oddadzą wiadukty przed terminem. Mamy 22 czerwca. Komentarz zbyteczny. Dobrze, że nie było normalnej zimy, która jak zwykle zaskoczyłaby budowlańców drogowych (ich zawsze mrozy i śniegi w grudniu zaskakiwały), bo wtedy otwarcie nastąpiłoby na przełomie października i listopada b.r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.