mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowi wykonawcy dokończą budowę A2 Stryków - Konotopa

Nowi wykonawcy dokończą budowę A2 Stryków - Konotopa

Zakończyły się negocjacje dotyczące dokończenia budowy odcinków A i C autostrady A2 Stryków-Konotopa. Odcinek A od długości 29 km zbuduje konsorcjum Eurovia – Warbud za 989 mln zł. Z kolei budową odcinka C o długości 20 km zajmie się konsorcjum Boegl & Krysl - DSS za 756,05 mln zł. Obie kwoty są w sumie o blisko pół miliarda zł niższe od sum żądanych za dokończenie budowy przez chińskie konsorcjum z liderem COVEC. Zgodnie z warunkami kontraktów roboty na obu odcinkach zakończą się 15 października 2012 r., ale wykonawcy zobowiązani są zapewnić przejezdność trasy do 31 maja 2012 r.

Nowi wykonawcy dokończą budowę A2 Stryków - Konotopa
Od 28 czerwca niezależne komisje przetargowe w oddziałach GDDKiA w Łodzi (odcinek A) i Warszawie (odcinek C) prowadziły konsultacje techniczne z 26 podmiotami, które wyraziły zainteresowanie budową dwóch odcinków A2. Następnie z wybranymi w wyniku konsultacji technicznych wykonawcami prowadzone były negocjacje warunków umów. W procesie tym brali udział obserwatorzy z Ministerstwa Infrastruktury i Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Tryb wyboru wykonawców został uzgodniony z Ministrem Infrastruktury, który zasięgnął w tej sprawie opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych -informuje GDDKiA.

Tymczasem chiński Covec domaga się unieważnienia wyboru wykonawców, którzy mają dokończyć budowę autostrady A2 między Łodzią a Warszawą. Odwołanie trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej – ustaliła Rzeczpospolita.

Przypomnijmy, chiński COVEC miał zbudować 50 km autostrady przed mistrzostwami Euro 2012. Informacje o problemach docierały jeszcze na początku tegorocznego sezonu budowlanego. Chińczycy mieli problemy z pozyskaniem podwykonawców. Źle układała się  współpraca z polskimi podwykonawcami i nie przewidziano wzrostu cen materiałów. W efekcie zabrakło firmie COVEC pieniędzy na wypłaty dla kontrahentów.

Przed mistrzostwami Euro 2012 miało przybyć 91 kilometrów autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. Inwestycję podzielono na pięć odrębnych kontraktów. Odcinek „B” buduje Mostostal Warszawa, odcinek „D” Strabag Sp. z o.o. a odcinek „E” Budimex S.A.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~MIETEK 2011-08-07

MAM DWA ALE DO TYCH WIADOMOŚCI:1. W PAŹDZIERNIKU A NAWET OSTATNIO Z KOŃCEM WRZEŚNIA POTRAFI ZACZĄĆ SIĘ ZIMA,WIĘC TERMIN KONIEC PAŹDZIERNIKA NIE REALNY,2.NIE REALNY WIĘC I MAJ 2012!!!DEBILE Z GDDKiA BUDUJĄ CHYBA AUTOSTRADY NA SYCYLII ALBO W MAROKU,GDZIE NIE MA ZIM!!BO Z TEGO CO WIEM TO W POLSCE CO ROKU OD PAŹDZIERNIKA DO MARCA JEST ZIMA!!ALE WIDAĆ NASI POP...POLITYCY I URZĘDNICY ŻYJĄ CHYBA W INNEJ POLSCE!!

~Ignacy 2011-08-01

Przepraszam, to mialo byc do 31-go maja, nie marca.

~Ignacy 2011-08-01

Przejezdnosc na A i C oznacza rowniez prowizoryczne nawierzchnie, asfalt bedzie polozony dopiero po mistrzostwach Europy, o ile sie nie myle. Policja by dopilnowala, aby auta nie jechaly tam szybciej niz 80 km/h. Rowniez ciezarowki wogole nie maja prawa wjechac tam na prowizoryczna droge, dopiero po zakonczeniu wszelkich robot juz po mistrzostwach. Moze nie kazdy to wie, ale ciezarowka tak niszczy autostrade jak 160 tysiecy samochodow osobowych ! Tylko, czy bedzie ta przejezdosc do 31-go marca ?? Miejmy nadzieje !

~romek 2011-07-31

przejezdnosć na maj to oznacza ze roboty betonowe na mostach powinny zostac zakonczone do np 1 grudnia 2011czyli mamy ok 4 miesiecy.Palowanie pod podpory z zalewaniem betonem to po ok 2 miesiace mozna wylewac stopę i po kolejnym miesiacu filary mostowe to znowu ok 1miesiac .Układanie szalunków pod belki stropowe wylewanie to ok 2 masięce to sumarycznie mamy 6 miesiecy .Moze uda się doprowadzic konstrukcję do konca marca przy łagodnej zimie gdyz jest ona kluczowa dla tego zadania

~warszawiak 2011-07-31

Aaa, również trzymam kciuki. Naprawde trzymam już je bardzo długo, az bolą mnie palce. Ale...może wreszcie się uda. A swoją drogą jest porąbane, że martwimy się, że budowę drogi w Polsce może zimą pokrzyżować....zima. Przecież do diabła nie żyjemy w Hiszpanii, Portugalii czy gdzie indziej pod palmami, gdzie śnieg i mróz lub wiosenne roztopy są rzadkością.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.