mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowinki z kujawskich krajówek

Nowinki z kujawskich krajówek

Ponad 70 km dróg krajowych zostało wyremontowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Trwają nadal prace na obwodnicy Bydgoszczy (S5/S10) i przy autostradzie A1.

Nowinki z kujawskich krajówek
Remonty i odnowy przeprowadzono w czternastu punktach województwa m.in.: w okolicach Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia i Torunia. Poprawiła się nie tylko jakości nawierzchni, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Na remontowanych trasach pojawiły się zatoki autobusowe, chodniki, wyspy spowalniające i znaki aktywne. - Przy budowie oświetlenia do ładowania akumulatorów wykorzystaliśmy baterie słoneczne i turbiny wiatrowe. Dostarczają one wystarczającą ilość energii potrzebną do oświetlenia przejścia poza terenem zabudowanym - informuje Jarosław Gołębiewski z Wydziału Realizacji. - Teraz chcemy tą nowinkę wykorzystywać na wszystkich budowach, bo eliminuje to problemy z niedoborem prądu zimą. - dodaje Gołębiewski.

Obecnie trwa budowa drogi ekspresowej S5/S10 na obwodnicy Bydgoszczy. Kontynuowane są też prace na odcinku koncesyjnym A1 z Nowych Marz do Torunia. Kończy się przetarg na kolejny odcinek A1 z Torunia do Kowala.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Maciek 2009-11-20

A co z innymi krajówkami w kujawsko-pomorskim?? Np krajowa 15 od Torunia do Brodnicy woła o pomstę do nieba, tam jest więcej łat niż asfaltu, a wyprzedzanie grozi turbulencjami przez koleiny .... można dosłownie wylecieć...

~Marcinos 2009-10-11

A co z resztą trasy S5? Wydano już w końcu te decyzje środowiskowe?

~przypadkowy gość 2009-10-08

"chriss" -chciałem to samo napisać.Przypuszczam,że redaktor użył skrótu myślowego - czyli nie pomyślał.Niestety - elity nam głupieją.Nieraz zastanawiam się co trzeba zrobić,,jakie mieć wykształcenie by zostać dziennikarzem.Kiedyś kupiłem G.W ,w której dodatkiem była Mapa Polski. Wyobraź sobie,że ziemia lubuska była zaznaczona jako część Pomorza natomiast ziemia chełmińska [ Pomorze Nadwiślańskie] jako Kujawy w ramach Wielkopolski. Niema co się dziwić,że inne nacje piszą/powiadają "POLSKIE OBOZY ZAGŁADY" jeżeli w naszym społeczeństwie są ludzie niedouczeni - tak samo piszą.

~chriss 2009-10-07

o jakich kujawskich. torun i brodnica nie leza na kujawach tylko to ziemia chelminska do wiadomosci redaktora

~Karol 2009-10-07

Nadal czekam na trase S5 w Kuj-Pom. W Wielkopolskim cos sie dzieje w tej sprawie, a u nas nadal czekamy na DSU (ktore mialo byc orginalnie wydane w marcu 2008, a ostatnio przesunieto termin na grudzien 2009)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport