mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowoczesna technologia w Szczercowskiej Wsi w Łódzkiem

Nowoczesna technologia w Szczercowskiej Wsi w Łódzkiem

Most znajdujący się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480 w Szczercowskiej Wsi (woj. łódzkie) doczeka się niebawem przebudowy. Całe przedsięwzięcie będzie odbywać się przy udziale nowatorskiej technologii opracowanej przez naukowców z Politechniki Łódzkiej i jej szwajcarskiego partnera - EMPA /Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology/, w ramach projektu TULCOEMPA. Koszt zadania to 1,95 mln zł.

Nowoczesna technologia w Szczercowskiej Wsi w Łódzkiem
Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą DROBET z Częstochowy, która w ramach systemu „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja potrwa do końca maja 2014 roku.

Technologia opracowana przez łódzką uczelnię, zostanie wykorzystana do wzmocnienia dźwigarów głównych. Dzięki specjalnym taśmom kompozytowym z włókien polimerowych, które zostaną przytwierdzone właśnie do dźwigarów, zwiększy się nośność konstrukcji obiektu z klasy „D” (20 t) do co najmniej klasy „B”(40 t). Dodatkowo, belki mostu zostaną owinięte taśmą z włókien węglowych, dla zwiększenia ich odporności na ścinanie. Szerokość jezdni na obiekcie zostanie zwiększona z 6 do 7 metrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.