mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowoczesna technologia w Szczercowskiej Wsi w Łódzkiem

Nowoczesna technologia w Szczercowskiej Wsi w Łódzkiem

Most znajdujący się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480 w Szczercowskiej Wsi (woj. łódzkie) doczeka się niebawem przebudowy. Całe przedsięwzięcie będzie odbywać się przy udziale nowatorskiej technologii opracowanej przez naukowców z Politechniki Łódzkiej i jej szwajcarskiego partnera - EMPA /Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology/, w ramach projektu TULCOEMPA. Koszt zadania to 1,95 mln zł.

Nowoczesna technologia w Szczercowskiej Wsi w Łódzkiem
Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą DROBET z Częstochowy, która w ramach systemu „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja potrwa do końca maja 2014 roku.

Technologia opracowana przez łódzką uczelnię, zostanie wykorzystana do wzmocnienia dźwigarów głównych. Dzięki specjalnym taśmom kompozytowym z włókien polimerowych, które zostaną przytwierdzone właśnie do dźwigarów, zwiększy się nośność konstrukcji obiektu z klasy „D” (20 t) do co najmniej klasy „B”(40 t). Dodatkowo, belki mostu zostaną owinięte taśmą z włókien węglowych, dla zwiększenia ich odporności na ścinanie. Szerokość jezdni na obiekcie zostanie zwiększona z 6 do 7 metrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross