mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach

Nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach

W okolicach maja lub czerwca w Gliwicach uruchomiony zostanie system zarządzania ruchem ulicznym. Obejmie on 60 gliwickich skrzyżowań wyposażonych w sygnalizacje świetlne. System pozwoli zoptymalizować ruch w Gliwicach i zapewni kierowcom bardziej płynny przejazd w krótszym czasie. Każde zdarzenie drogowe w obrębie skrzyżowań monitorowane będzie 24 godziny na dobę.

Nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach
– Obraz z kamer miejskiego monitoringu, zainstalowanych na skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizacje świetlne, trafi m.in. do nowo powstałego Centrum Sterowania Ruchem (CSR). Jego pracownicy będą mogli reagować na bieżąco np. na tworzące się zatory uliczne – zapowiada Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Generowane w CSR dane o korkach i innych utrudnieniach drogowych będą wyświetlane na ledowych tablicach informacyjnych o zmiennej treści. Kierowcy znajdą je przy ulicach: Jana Pawła II, Pszczyńskiej, Rybnickiej, Tarnogórskiej, Toszeckiej (w rejonie ul. Świętojańskiej), Orlickiego (między skrzyżowaniem z ul. Portową a ul. Prymasa Wyszyńskiego) i Chorzowskiej (przy skrzyżowaniu z DK 88). Warto dodać, że na ledowych ekranach pojawiać się będą również najistotniejsze informacje pogodowe pochodzące ze stacji meteo zamontowanej przy Nowym Świecie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.