mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach

Nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach

W okolicach maja lub czerwca w Gliwicach uruchomiony zostanie system zarządzania ruchem ulicznym. Obejmie on 60 gliwickich skrzyżowań wyposażonych w sygnalizacje świetlne. System pozwoli zoptymalizować ruch w Gliwicach i zapewni kierowcom bardziej płynny przejazd w krótszym czasie. Każde zdarzenie drogowe w obrębie skrzyżowań monitorowane będzie 24 godziny na dobę.

Nowoczesne Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach
– Obraz z kamer miejskiego monitoringu, zainstalowanych na skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizacje świetlne, trafi m.in. do nowo powstałego Centrum Sterowania Ruchem (CSR). Jego pracownicy będą mogli reagować na bieżąco np. na tworzące się zatory uliczne – zapowiada Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Generowane w CSR dane o korkach i innych utrudnieniach drogowych będą wyświetlane na ledowych tablicach informacyjnych o zmiennej treści. Kierowcy znajdą je przy ulicach: Jana Pawła II, Pszczyńskiej, Rybnickiej, Tarnogórskiej, Toszeckiej (w rejonie ul. Świętojańskiej), Orlickiego (między skrzyżowaniem z ul. Portową a ul. Prymasa Wyszyńskiego) i Chorzowskiej (przy skrzyżowaniu z DK 88). Warto dodać, że na ledowych ekranach pojawiać się będą również najistotniejsze informacje pogodowe pochodzące ze stacji meteo zamontowanej przy Nowym Świecie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.