mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA na AOW

Nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA na AOW

W obrębie węzła Zachód przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia powstaje jedno z najnowocześniejszych Laboratoriów Drogowych GDDKiA. Będzie to jeden z kilku największych tego typu obiektów GDDKiA w Polsce.

Nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA na AOW

Budynek będzie posiadał część laboratoryjną, halowo-magazynową oraz administracyjno-biurową. W ramach Laboratorium działać będą pracownie specjalistyczne: betonów i materiałów wiążących; nawierzchni asfaltowych; gruntów i geotechniki; kruszyw i diagnostyki nawierzchni.

 Całość terenu będzie wyposażona w infrastrukturę drogową (m.in. rampę rozładunkową, plac manewrowy, drogę pożarową). Jednocześnie Laboratorium wyposażone będzie w nowoczesny sprzęt badawczy (m.in. georadar) i pomiarowy (np. do pomiaru właściwości przeciwpoślizgowych.).

Laboratorium realizuje cele i zadania poprzez:

-  prowadzenie badań kontrolnych w trakcie budowy

- prowadzenie badań do odbioru

- prowadzenie badań na potrzeby projektów budowlanych i drogowych.

Nowe Laboratorium Drogowe uruchomione zostanie latem tego roku. Już teraz specjaliści z Laboratorium Drogowego we Wrocławiu oprócz prac na całej sieci dróg krajowych województwa dolnośląskiego (w tym m.in. przy takich inwestycjach jak AOW i S8) prowadzi także nadzór jakościowy na budowanej S8 w woj. łódzkim.


Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando