mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy Sącz będzie mieć nowy most na Dunajcu

Nowy Sącz będzie mieć nowy most na Dunajcu

Utrzymujące się wiosenne warunki atmosferyczne spowodują, że jeszcze w styczniu ruszy budowa najważniejszej inwestycji drogowej w Nowym Sączu - nowego mostu na Dunajcu, który jednocześnie będzie stanowił część obwodnicy miasta.

W przedostatnim dniu minionego roku (30 grudnia) wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Budowa ulicy klasy GP łączącej DK 75 (skrzyżowanie ul. Tarnowskiej z ul. Witosa) z ul. Marcinkowicką (droga powiatowa nr 1551K (stary numer 25219)) w granicach miasta Nowego Sącza – przełożenie DK 28”, z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Inwestycja obejmie budowę odcinka drogi o długości 2 km od skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Witosa na terenie miasta Nowego Sącza do ul. Marcinkowickiej wraz z estakadą nad rzeką Dunajec oraz innymi obiektami inżynierskimi tj. drogami dojazdowymi, kanalizacją deszczową, oświetleniem ulicznym oraz przebudową sieci uzbrojenia terenu, kolidującymi z inwestycją.

Jeśli obecne warunki atmosferyczne będą w dalszym ciągu sprzyjające, to rozpoczęcie robót planowane jest w styczniu 2014 roku. Zakończenie robót zaplanowano na lipiec przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.