mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy Sącz otrzyma pieniądze z UE na obwodnicę

Nowy Sącz otrzyma pieniądze z UE na obwodnicę

Nowy Sącz szykuje się do budowy zachodniej obwodnicy miasta. Połączy m.in. Brzezną z drogą krajową nr 28. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 49 mln zł. Prawie 40 mln zł przyznał Zarząd Województwa w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Obwodnica ma powstać do 2014 roku.

Nowy Sącz otrzyma pieniądze z UE na obwodnicę
W ramach budowy zachodniego obejścia Nowego Sącza zrealizowane zostaną: odcinek drogi klasy „G” o szerokości jezdni 7,00 m i długości ok. 5,97 km, drogi serwisowe, obiekty inżynierskie (m.in. mosty na potokach Kraśnianka, Niskówka, Brzezna), odwodnienie oraz infrastruktura towarzysząca. Projekt realizowany będzie na obszarze wiejskim, na terenie gminy Chełmiec i Podegrodzie, w miejscowościach Biczyce Dolne, Niskowa, Świniarsko, Brzezna, Podrzecze.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 49 mln zł, w tym wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi 39,2 mln zł (80% kosztów kwalifikowanych). Zadanie zostanie wykonane do 2014 r.

Budowa obwodnicy Nowego Sącza wpisuje się w studium techniczne przebudowy drogi krajowej nr 75 (odcinek Brzesko – Nowy Sącz), drogi Nowy Sącz – Piwniczna – granica państwa i drogi Nowy Sącz – Nowy Targ. Jego pierwszym etapem była wykonana już obwodnica Starego Sącza, drugim - budowana właśnie obwodnica Podegrodzia i Stadeł. Obecnie są już fundusze na etap trzeci - na obwodnicę zachodnią Nowego Sącza od Brzeznej do Biczyc Dolnych. W planach jest jeszcze budowa obwodnicy północnej Nowego Sącza.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.