mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy Targ: Przygotują dokumentację dla obwodnicy

Nowy Targ: Przygotują dokumentację dla obwodnicy

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji związanej z budową południowej obwodnicy Nowego Targu. Trasa znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 49.

Nowy Targ: Przygotują dokumentację dla obwodnicy
Ruszają prace dotyczące dokumentacji projektowej wymaganej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę południowej obwodnicy Nowego Targu w ciągu drogi krajowej nr 49. W krakowskim oddziale GDDKiA podpisano umowę z wykonawcą zadania, którym będzie Konsorcjum Drogowo-Ekologiczne, w skład którego wchodzą Biuro Konsultingowe Ochrony Środowiska EKOSYSTEM ŚLĄSK z Mysłowic oraz Projektowanie Konstrukcyjno-Inżynieryjne Bronisław Warluga z Rudy Śląskiej. Opracowanie dokumentacji będzie kosztować 481,9 mln zł i potrwa do stycznia 2011 roku.

Na przestrzeni 22 miesięcy przeznaczonych na realizację zadania, wyznaczono terminy dla poszczególnych etapów prac. Studium Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowe (STEŚ) ma być gotowe po 3 miesiącach od daty podpisania umowy. Po 4 miesiącach wykonawca ma mieć gotową analizę dotyczącą prognozy ruchu oraz organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po pół roku spodziewane jest studium geologiczno-inżynierskie, a po 7 miesiącach mapa sytuacyjno wysokościowa do celów projektowych. Po roku, czyli w marcu 2010 roku, projektanci powinni opracować STEŚ II. Po 14 miesiącach od daty podpisania umowy ma być gotowy raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko, wymagany do wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej, oraz wszystkie pozostałe materiały niezbędne do złożenia wniosku. Przewiduje się, że po 8 miesiącach od złożenia wniosku, decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji zostanie wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Projektowana droga klasy GP (główna przyspieszona) będzie mieć 2,7 km długości i połączy „Zakopiankę”, czyli drogę krajową nr 47, z ul. Jana Pawła II, czyli drogą krajową nr 49 na Jurgów, po południowej stronie Nowego Targu. Dzięki temu ruch tranzytowy będzie omijał centrum miasta i zatłoczoną aleję Tysiąclecia.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~skitmen 2009-03-27

A może wiecie Panowie gdzie znajdę jakieś informacje na temat fatalnego stanu drogi z Nowego Targu do Czarnego Dunajca. To bardzo uczęszczana droga, a po ostatnim pseudo remoncie jest gorzej niż było przed. Panowie drogowcy zdarli asfalt i chyba zapomnieli położyć nowy... już jakieś 5 miesięcy. Pozdrawiam

~wow 2009-03-19

najważniejsze żeby dziennikarze pisali że niby coś się dzieje, a ja głosowałem k/mać na Tuska....

~dpl1000 2009-03-19

Opracowanie dokumentacji będzie kosztować 481,9 mln??? zł i potrwa do stycznia 2011 roku.chyba korektor sie nie spisal...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata
Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata
Znamy już następcę modelu Yeti, a teraz przyszedł czas na kolejne wersję czeskiego SUV-a. Nowe warianty Skody Karoq zadebiutują już w przyszłym roku.