mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy Targ: Przygotują dokumentację dla obwodnicy

Nowy Targ: Przygotują dokumentację dla obwodnicy

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji związanej z budową południowej obwodnicy Nowego Targu. Trasa znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 49.

Nowy Targ: Przygotują dokumentację dla obwodnicy
Ruszają prace dotyczące dokumentacji projektowej wymaganej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę południowej obwodnicy Nowego Targu w ciągu drogi krajowej nr 49. W krakowskim oddziale GDDKiA podpisano umowę z wykonawcą zadania, którym będzie Konsorcjum Drogowo-Ekologiczne, w skład którego wchodzą Biuro Konsultingowe Ochrony Środowiska EKOSYSTEM ŚLĄSK z Mysłowic oraz Projektowanie Konstrukcyjno-Inżynieryjne Bronisław Warluga z Rudy Śląskiej. Opracowanie dokumentacji będzie kosztować 481,9 mln zł i potrwa do stycznia 2011 roku.

Na przestrzeni 22 miesięcy przeznaczonych na realizację zadania, wyznaczono terminy dla poszczególnych etapów prac. Studium Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowe (STEŚ) ma być gotowe po 3 miesiącach od daty podpisania umowy. Po 4 miesiącach wykonawca ma mieć gotową analizę dotyczącą prognozy ruchu oraz organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po pół roku spodziewane jest studium geologiczno-inżynierskie, a po 7 miesiącach mapa sytuacyjno wysokościowa do celów projektowych. Po roku, czyli w marcu 2010 roku, projektanci powinni opracować STEŚ II. Po 14 miesiącach od daty podpisania umowy ma być gotowy raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko, wymagany do wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej, oraz wszystkie pozostałe materiały niezbędne do złożenia wniosku. Przewiduje się, że po 8 miesiącach od złożenia wniosku, decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji zostanie wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Projektowana droga klasy GP (główna przyspieszona) będzie mieć 2,7 km długości i połączy „Zakopiankę”, czyli drogę krajową nr 47, z ul. Jana Pawła II, czyli drogą krajową nr 49 na Jurgów, po południowej stronie Nowego Targu. Dzięki temu ruch tranzytowy będzie omijał centrum miasta i zatłoczoną aleję Tysiąclecia.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~skitmen 2009-03-27

A może wiecie Panowie gdzie znajdę jakieś informacje na temat fatalnego stanu drogi z Nowego Targu do Czarnego Dunajca. To bardzo uczęszczana droga, a po ostatnim pseudo remoncie jest gorzej niż było przed. Panowie drogowcy zdarli asfalt i chyba zapomnieli położyć nowy... już jakieś 5 miesięcy. Pozdrawiam

~wow 2009-03-19

najważniejsze żeby dziennikarze pisali że niby coś się dzieje, a ja głosowałem k/mać na Tuska....

~dpl1000 2009-03-19

Opracowanie dokumentacji będzie kosztować 481,9 mln??? zł i potrwa do stycznia 2011 roku.chyba korektor sie nie spisal...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.