mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy łącznik z A4 w przyszłym roku

Nowy łącznik z A4 w przyszłym roku

Powstanie połączenie autostrady A4 (węzeł Krzyż) z drogą wojewódzką nr 977 w kierunku Tuchowa. Całkowita wartość projektu to 91 3, mln zł. Ma on być zrealizowany do końca grudnia 2010 r. Władze woj. małopolskiego podpisały już umowę na realizację tego projektu.

Nowy łącznik z A4 w przyszłym roku
Projekt powstał w odpowiedzi na potrzebę stworzenia dogodnego dojazdu do przejścia granicznego w Koniecznej oraz umożliwienia płynnej komunikacji przez Tarnów w kierunku północ-południe. Połączenie węzła Krzyż autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 977 w kierunku Tuchowa usprawni dostęp do granicy Polsko-Słowackiej dla ruchu tranzytowego. Jednocześnie stworzy korzystne warunki do rozwoju stref inwestycyjnych zlokalizowanych w północnej części miasta, co przyczyni się do ochrony oraz powstawania nowych miejsc pracy.
 
Projekt zostanie zrealizowany w czterech etapach. Na początku wykupione zostaną grunty pod realizację połączenia węzła autostrady A4 z Al. Jana Pawła II. Następnie powstanie most na potoku Wątok, łączący ul. Starodąbrowską z ul. Gumniską, przebudowane zostanie też skrzyżowanie Starodąbrowska-Kołłątaja. Trzeci etap prac będzie etapem przebudowy: ul. Gumniską na odcinku od ul. Mostowej do ul. Dąbrowskiego oraz ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Ziai. Zwieńczeniem prac będzie budowa połączenia węzła autostrady „Krzyż” z drogą krajową Nr 73, stanowiącą Aleję Jana Pawła II. W ramach realizacji projektu powstaną też odcinki chodników z kostki betonowej, oświetlenie ulic oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowane zostanie uzbrojenie podziemne.

Całkowita wartość projektu to 91 3, mln zł, a wysokość dotacji – prawie 54 mln zł. Projekt ma być zrealizowany do końca grudnia 2010 r. Dotacja na projekt Budowa połączenia autostrady A4 (węzeł Krzyż) z drogą wojewódzką nr 977 została przyznana w ramach Osi Priorytetowej 4. Infrastruktura dla rozwoju gospodarczego Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~astrolog 2009-10-23

Okropny blad. Jakie 913 mln? Z ataka kase to by zbudowali druga autostrade, na pewno chodzi o 91,3 mln.

bolo333 2009-10-23

Trochę wysiłku! Gdzie jest plan z lotu ptaka, co?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.