mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy minister na budowie A2

Nowy minister na budowie A2

Ostatniego dnia listopada na budowie węzła Łódź - Północ (przecięcie autostrad A-1 i A-2) gościł nowowybrany Ministr Transportu Sławomir Nowak. Minister przejechał cały będący w budowie odcinek tej trasy; od węzła Konotopa do Strykowa. Minister Nowak stwierdził, że na Euro 2012 autostradą A2 powiniśmy pojechać bez kłopotów.

Nowy minister na budowie A2
- Minister był pod wrażeniem postępu prac na autostradzie A2, zwłaszcza na odcinku "A", gdzie wcześniej pracowali Chińczycy. Zapewnił, że tędy na Euro powinnismy pojechać bez kłopotów. Stwierdził jednak również, że nie uda się oddać przed mistrzostwami jednego z budowanych aktualnie odcinków autostrady A1 - poinformowała GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2011-12-08

Czy zostaną naliczone kary wynikajace z umowy na A1 ?Autostrada z Torunia do Strykowa miała byc gotowa w maju 2012.Na budowie obowiazuje harmonogram prac .Na stronie internetowej dotyczącej budowy A1 na odcinku Torun - Kowal zaangazowanie finansowe całej inwestcji 47% co przy pracach rozpoczetych od lata zeszłego roku mamy jakieś 17 miesiecy .Nic nie wskazuje ze 4 miesiace spowoduja przyspieszenie prac biorac po uwagę okres zimy.Raczej nalezy sie liczyć jeszcze z 12 miesiecznym okresem budowy czyli do gwiazdki w przyszłym roku.Podobnie wyglada sytuacja na A2 na odcinkach które były przedmiotem sporu.Mozna powiedziec ze organizacja budowy nie jest mocna stroną instytucji panstwoych npGDDKiA Powolywanie za ciezkie pieniadze nadzorów budowy jest kolejna farsą .Problem lezy po innej stronie .Wydaje sie ze przymyka sie oko juz od samego poczatku realizacji inwestycji gdyz podpisane harmonogramy na realizacje wiszą w ciemnych miejscach biur.

~romek 2011-12-07

Z ostatnich wypowiedzi ministra Nowaka wynika ze nie nalezy spodziewac sie zadnych rewelacji w budowie autostrad .Praktycznie zadna z budowanych autostrad nie bedzie gotowa do maja.Kluczowa A2 do Warszawy moze z ograniczeniem predkosci.Zima na razie sprzyja budowie ale w 4 miesiace styczen luty do kwietnia chyba sie nie uda doprowadzic A2 do pełnej uzywalnosci gdyz pojawią sie mrozne dni .Lepiej budowac solidnie niz potem poprawiać .No ale cóz tam do konca 2012 cos bedzie widoczne z budowanych dróg.W 2014 ma ruszyć budowa S5 z Bydgoszczy do Poznania oraz dokonczona zostanie S3z Gorzowa do Nowej Soli .I tak wolnymi krokami do przodu

~romek 2011-12-07

Nowak zle zacząl - od grozenia palcem .Raczej nic z tego nie bedzie.Typowy aparatczyk

~bbb 2011-12-07

Stryków -Kowal w kwietniu a Kowal -Toruń jesienią

~ryszard ochódzki 2011-12-07

nowowybrany minister rządu ludowego poklepywał po ramieniu budowniczych autostrady. wykazywał w rozmowach z robotnikami troskę o ich ciężką pracę, a zarazem pogroził palcem wykonawcom, ci jednak zapewnili towarzysza ministra, że autostrada będzie przejezdna na jeuro. wiecie rozumiecie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.