mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most na DK52 w Biertowicach już przejezdny

Nowy most na DK52 w Biertowicach już przejezdny

Od ubiegłego tygodnia kierowcy podróżujący drogą krajową nr 52 na odcinku Wadowicie - Kraków w miejscowości Biertowice korzystają już z nowo wybudowanego mostu.

Nowy most na DK52 w Biertowicach już przejezdny
Przez prawie rok przejazd przez rzekę Jastrząbka w miejscowości Biertowice w ciągu drogi krajowej nr 52 odbywał się mostem tymczasowym. Wkrótce, po oddaniu do użytku nowej przeprawy mostowej, zostanie on rozebrany.

Nowy most ma ponad 52 metry długości i 15 metrów szerokości. Po obydwu stronach wybudowano chodniki oraz betonowe bariery poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Most, przed oddaniem do użytku, przeszedł pomyślnie próbę obciążenia.

W ramach inwestycji, poza wybudowaniem mostu, przebudowano też drogę na odcinku 200 metrów i pobocza gruntowe. Trwają jeszcze prace przy umacnianiu stożków skarpowych i dna potoku, jednak nie mają one wpływu na ruch po samym moście. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na połowę września tego roku.

Koszt wybudowania nowego mostu wyniósł ok. 3 mln 600 tys. zł.


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-08-01

Super ,szkoda tylko ze nie pomyślano o budowie prawo i lewoskrętów na srzyżwaniu z D.W.955\956 doSułkowic/Myślenic.Widać klapki na oczach....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.