mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most na DK52 w Biertowicach już przejezdny

Nowy most na DK52 w Biertowicach już przejezdny

Od ubiegłego tygodnia kierowcy podróżujący drogą krajową nr 52 na odcinku Wadowicie - Kraków w miejscowości Biertowice korzystają już z nowo wybudowanego mostu.

Nowy most na DK52 w Biertowicach już przejezdny
Przez prawie rok przejazd przez rzekę Jastrząbka w miejscowości Biertowice w ciągu drogi krajowej nr 52 odbywał się mostem tymczasowym. Wkrótce, po oddaniu do użytku nowej przeprawy mostowej, zostanie on rozebrany.

Nowy most ma ponad 52 metry długości i 15 metrów szerokości. Po obydwu stronach wybudowano chodniki oraz betonowe bariery poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Most, przed oddaniem do użytku, przeszedł pomyślnie próbę obciążenia.

W ramach inwestycji, poza wybudowaniem mostu, przebudowano też drogę na odcinku 200 metrów i pobocza gruntowe. Trwają jeszcze prace przy umacnianiu stożków skarpowych i dna potoku, jednak nie mają one wpływu na ruch po samym moście. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na połowę września tego roku.

Koszt wybudowania nowego mostu wyniósł ok. 3 mln 600 tys. zł.


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-08-01

Super ,szkoda tylko ze nie pomyślano o budowie prawo i lewoskrętów na srzyżwaniu z D.W.955\956 doSułkowic/Myślenic.Widać klapki na oczach....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?