mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most na Nysie Kłodzkiej

Nowy most na Nysie Kłodzkiej

Około rok czasu trwała budowa nowego mostu na rzece Nysa Kłodzka w miejscowości Skorogoszcz (woj. opolskie). Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 24 mln zł.

Nowy most na Nysie Kłodzkiej

Już teraz kierowcy podróżujący drogą krajową numer 94 w Skorogoszczy mogą korzystać z oddanego do użytku mostu wraz z dojazdami. Nowy obiekt na Nysie Kłodzkiej to dwuprzęsłowa podwieszana konstrukcja licząca 124 metry długości. W ramach inwestycji przebudowano 709 m dojazdów, w tym "złagodzono" łuk przed wjazdem od strony Brzegu, umocniono koryto rzeki oraz zamontowano ekrany dzwiękochłonne.

Inwestor GDDKiA podjął decyzję o budowie nowego mostu m.in. "ze względu na zły stan techniczny poprzedniego obiektu, niekorzystne usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie łuku poziomego o bardzo małym promieniu". Zadanie finansowane jest z budżetu państwa. Całkowity koszt to ok. 24 mln zł.

Projekt budowlano-wykonawczy na budowę mostu wraz z dojazdami  opracowało konsorcjum firm: PROMOST Jerzy Śliwka oraz TRAKT. Wykonawcą robót drogowo mostowych była firma Budimex-Dromex. Funkcję nadzoru z ramienia inwestora pełniła firma Inwest-Complex.

Przeczytaj także:

Będzie nowy most na Odrze (2005-12-22)

Droga do płockiego mostu (2005-10-31)

Opolskie projekty drogowe (2005-12-06)

Zobacz galerie: Polskie drogi
 


Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech