mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most na Nysie Kłodzkiej

Nowy most na Nysie Kłodzkiej

Około rok czasu trwała budowa nowego mostu na rzece Nysa Kłodzka w miejscowości Skorogoszcz (woj. opolskie). Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 24 mln zł.

Nowy most na Nysie Kłodzkiej

Już teraz kierowcy podróżujący drogą krajową numer 94 w Skorogoszczy mogą korzystać z oddanego do użytku mostu wraz z dojazdami. Nowy obiekt na Nysie Kłodzkiej to dwuprzęsłowa podwieszana konstrukcja licząca 124 metry długości. W ramach inwestycji przebudowano 709 m dojazdów, w tym "złagodzono" łuk przed wjazdem od strony Brzegu, umocniono koryto rzeki oraz zamontowano ekrany dzwiękochłonne.

Inwestor GDDKiA podjął decyzję o budowie nowego mostu m.in. "ze względu na zły stan techniczny poprzedniego obiektu, niekorzystne usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie łuku poziomego o bardzo małym promieniu". Zadanie finansowane jest z budżetu państwa. Całkowity koszt to ok. 24 mln zł.

Projekt budowlano-wykonawczy na budowę mostu wraz z dojazdami  opracowało konsorcjum firm: PROMOST Jerzy Śliwka oraz TRAKT. Wykonawcą robót drogowo mostowych była firma Budimex-Dromex. Funkcję nadzoru z ramienia inwestora pełniła firma Inwest-Complex.

Przeczytaj także:

Będzie nowy most na Odrze (2005-12-22)

Droga do płockiego mostu (2005-10-31)

Opolskie projekty drogowe (2005-12-06)

Zobacz galerie: Polskie drogi
 


Podobne wiadomości:

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Polskie drogi 2015-08-17

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross