mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most na Odrze?

Nowy most na Odrze?

Samorządowcy planują budowę nowego mostu na Odrze w okolicach Brzegu Dolnego. W ramach projektu miałaby powstać także droga łącząca autostradę A-4 z drogą ekspresową S5. Docelowo inwestycja miałaby m.in. ułatwić komunikację między Brzegiem a Wrocławiem.

Nowy most na Odrze?
Nowa przeprawa miałaby powstać do 2011 roku w pobliżu Brzegu Dolnego i zastąpiłaby istniejącą przeprawę promową. Most ma połączyć Brzeg Dolny z miejscowością Głoska. Radni sejmiku wojewódzkiego na ten cel zarezerwowali ponad 59 mln zł. Obecnie najbliższy most na Odrze na zachód od Wrocławia znajduje się w Lubiążu, zatem nowy obiekt ułatwiłby komunikację między miastami. Częścią tego projektu miałaby też być budowa drogi, która przecinając most w Brzegu, łączyłaby autostradę A-4 (od węzła Kostomłoty) z drogą S5 (na wysokości Żmigrodu).

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego planuje w związku z tym większy projekt, który miałby ożywić tą część regionu pod względem gospodarczym. W pobliżu przeprawy miałoby powstać w tym celu centrum logistyczne, skąd towary produkowane na Dolnym Śląsku będą transportowane rzeką, koleją lub drogami do innych części kraju i za granicę. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Wrocławia, taka inwestycje będzie niezbędna a jednocześnie może pomoc w zmniejszeniu ruchu tranzytowego przez centrum miasta.

Zarząd województwa planuje w ciągu kilku miesięcy przedstawić projekt lokalizacji mostu, a w 2009 roku mogłaby rozpocząć się jego budowa. Ewentualna realizacja całego projektu powinna się zakończyć do 2017 roku. Bardziej realnym rozwiązaniem problemu ruchu tranzytowego we Wrocławiu jest jednak budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i drogi Bielany – Łany – Długołęka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Chabry z poligonu

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli codziennie zasypiasz mając pod powiekami bolid Kubicy lub pustynne rajdówki Dakaru - nie siedź jak kołek. Jest szansa na karierę. I nie jest za późno.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Misiek 2008-01-23

Obwodnica Wrocławia nie będzie płatna

~K 2008-01-20

Dobry pomysł na omijanie przyszłej płatnej obwodnicy Wrocławia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross