mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most na Wiśle połączący Świętokrzyskie z Małopolską

Nowy most na Wiśle połączący Świętokrzyskie z Małopolską

Most na rzece Nidzie i Wiśle w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973 ma być inwestycją, która da nowe gospodarcze szanse mieszkańcom województw świętokrzyskiego i małopolskiego i znacznie poprawi połączenie między nimi. Władze województw podpisały umowę z wykonawcą prac projektowych.

Nowy most na Wiśle połączący Świętokrzyskie z Małopolską
Przypomnijmy, w lutym został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie prac projektowych tego zadania, a najkorzystniejsza okazała się oferta firmy - PROMOST COLSULTING Rzeszów na kwotę blisko 433 tys zł brutto.

- Inicjatywa budowy nowej przeprawy mostowej datuje się na dziesiątki lat wstecz, już od dawna mówiło się o takiej potrzebie. Jest to bardzo ważna inwestycja dla województwa świętokrzyskiego, dzięki niej utworzony zostanie alternatywny korytarz dla przeciążonej drogi 73. Ma ona również duże znaczenie dla Małopolski. Chcę podkreślić duże zaangażowanie każdego z samorządów położonych na trasie tego zadania. Nie jest to inwestycja łatwa ze względu na to, że trasa przebiegać ma przez obszar Natura 2000, ale wierzę, że wszystko uda się przygotować na czas, a sporządzone projekty będą bardzo dobre – mówił członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Zadanie, obejmuje opracowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 973 na odc. Busko Zdrój – Nowy Korczyn – Borusowa i przeprawy mostowej na rz. Nidzie oraz rz. Wiśle, wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia jak również opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego oraz opracowaniem Studium Wykonalności. Zostanie ono podzielone na 3 etapy:

1. Odcinek od Buska Zdroju do mostu na Wiśle – finansowane w 100% przez województwo świętokrzyskie;

2. Most na Wiśle – finansowany przez obie strony po 50%;

3. odcinek od mostu na Wiśle po stronie małopolskiej (wraz z dojazdami) do Borusowej – finansowane w 100% przez województwo małopolskie.


– Termin wykonania zadania to koniec czerwca 2015 roku ale jest on mocno uzależniony od decyzji środowiskowej. Jeżeli uda się ją szybko uzyskać, to wybudowanie mostu i dróg jest przewidziane na nową perspektywę finansową 2014-2020 – mówi Damian Urbanowski, Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.