mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most, nowe ulice w Toruniu

Nowy most, nowe ulice w Toruniu

Największa realizowana w Toruniu inwestycja, jaką jest budowa mostu wraz z estakadami dojazdowymi i tunelem, obejmuje także przebudowę i budowę 11 ulic o łącznej długości 11 kilometrów. Prace drogowe prowadzone są obecnie równolegle po obu stronach rzeki.

Nowy most, nowe ulice w Toruniu
Po prawej stronie w okolicy skrzyżowania Szosy Lubickiej z ul. Grabową drogowcy Strabaga wykonali korytowanie i ułożyli geosiatkę wzmacniającą grunt pod przyszłą jezdnię. Kolejnym etapem było ułożenie pierwszej warstwy podbudowy z kruszywa, a następnie wykonanie podbudowy asfaltowej.

Podobne prace prowadzone są też na lewym brzegu Wisły. Wzdłuż ul. Dwernickiego na poszczególnych odcinkach trasy budowlańcy wykonywali kolejne warstwy nasypów, układali podbudowy z kruszywa, ustawiali wpusty i kamienne krawężniki. Do ciężkiego sprzętu jakim dysponują drogowcy dołączyły dwa stalowe walce, które wyrównują wylane pierwsze masy bitumiczne (wiążącą i ścieralną).
Równolegle z pracami drogowymi postępują prace przy podporach estakad i mostu głównego. Na osuszonych terenach Starorzecza Wisły budowlańcy przystąpili do kolejnego etapu wbijania pali pod fundamenty prawobrzeżnych podpór brzegowych. Montowano szalunki filarów oraz zbrojono ławy fundamentowe podpór estakad. Tymczasem na fundamentach części lewobrzeżnych podpór wykonano izolację, zasypkę i deskowanie filarów.

Kontynuowane są też prace na pozostałych obiektach inżynierskich. Na lewym brzegu rozpoczęto montaż zbrojenia ław fundamentowych wiaduktu kolejowego w okolicy ul Otłoczyńskiej, a na ścianach przejścia podziemnego pod ul. Rypińską zamknięto szalunek i rozpoczęto pierwszy etap betonowania. Na prawym brzegu nadal trwa zbrojenie i betonowanie płyty dennej tunelu, rosną też kolejne podpory estakady Żółkiewskiego.

Piasek wydobywany z dna rzeki na razie wykorzystywany jest do budowy placu do scalania. Niebawem jednak zacznie się wypompowywanie wody ze stalowej konstrukcji wyspy, a wiślany piasek trafi do jej środka.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport