mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Andrychowie jest przejezdny

Nowy most w Andrychowie jest przejezdny

Nowym mostem w Andrychowie na rzece Wieprzówka, w ciągu drogi krajowej nr 52 można przejechać od 10 października 2013 r.

Nowy most w Andrychowie jest przejezdny
Ten most jest bardzo ważny dla mieszkańców Andrychowa. Budowa trwała w centrum miasta i tylko piesi mogli pokonać rzekę przechodząc kładką, kierowcy musieli korzystać z odległych objazdów.

Jest to także most szczególny, jak na razie jedyny taki w Polsce. Ma konstrukcję łukową, a jego ustrój niosący stanowi jeden łuk stalowy położony po przekątnej i płyta żelbetowa oparta na stalowych wiszących żebrach poprzecznych. Całkowita długość mostu wynosi 48,8 metra, szerokość 14, 3 m. Powstał w tym samym miejscu co jego już nieistniejący poprzednik. Celem budowy było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w ciągu drogi krajowej nr 52. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie ma podpór, by nie stanowiły bariery dla wezbranych  wód rzeki.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Ruszył remont mostu w Stykowie

Ruszył remont mostu w Stykowie

Polskie drogi 2015-08-28

Komentuj:

~wkurzonyy 2013-10-17

Ten most to porażka. Nic nie wniósł w usprawnienie ruchu. Ciągle korki. Pokonanie 90 km od Bielska- Białej do Krakowa zajmuje ok. 2,5 -3 godzin w godzinach szczytu. Tragedia. Minusy mostu: - wybudowali betonowe bariery wzdłuż mostu. Wyjeżdżając od ulicy Batorego w kierunku Wadowic, (w przypadku awarii świateł) kompletnie nie widać czy zbliża się pojazd z lewej strony. - sygnalizacji świetlna dla pojazdów zbliżających się od strony Wadowic znajduje się za przejściem dla pieszych, co może powodować, że pojazdy będą zatrzymywać się przed światłami, ale wjeżdżając i blokując przejście dla pieszych, które znajduje się zbyt blisko skrzyżowania. - Przejście dla pieszych. Zbyt blisko skrzyżowania, do tego piesi mają zielone światło w momencie, gdy pojazdy wyjeżdźąją z 1go Maja (a zielone dla tych pojazdów świeci się zbyt krótko. - Naciśnięcie przez pieszego sygnału do przejścia, wcale nie przyśpiesza zmiany świateł - Brak odliczania czasu dla zmiany świateł (przydałoby się, kto tam jeździ wie jak wygląda tam sytuacja) - zielona strzałka w prawo na 1go maja mogłaby się świecić cały czas i wiele więcej...

~Ja i mój klekot 2013-10-16

Co wy! kto tam mówi o jeżdzie,tam się stoi w korku ,albo wlecze . Prawie cala ta DK52 to jeden wielki korek ,od Bielska po Kalwarię ,nieustanny sznur aut.Nie rozumiem czemu prowadzi sie remonty ,jak teraz z Andrychowa do Choczni,a nie unowocześnia sie tej drogi poprzez budowę lewo czy prawoskrętów.Nie wspomnę już o pasach wolnej jazdy przy licznych wzniesieniach .Pilnie potrzebna obwodnica Andrychowa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.