mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Andrychowie jest przejezdny

Nowy most w Andrychowie jest przejezdny

Nowym mostem w Andrychowie na rzece Wieprzówka, w ciągu drogi krajowej nr 52 można przejechać od 10 października 2013 r.

Nowy most w Andrychowie jest przejezdny
Ten most jest bardzo ważny dla mieszkańców Andrychowa. Budowa trwała w centrum miasta i tylko piesi mogli pokonać rzekę przechodząc kładką, kierowcy musieli korzystać z odległych objazdów.

Jest to także most szczególny, jak na razie jedyny taki w Polsce. Ma konstrukcję łukową, a jego ustrój niosący stanowi jeden łuk stalowy położony po przekątnej i płyta żelbetowa oparta na stalowych wiszących żebrach poprzecznych. Całkowita długość mostu wynosi 48,8 metra, szerokość 14, 3 m. Powstał w tym samym miejscu co jego już nieistniejący poprzednik. Celem budowy było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w ciągu drogi krajowej nr 52. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie ma podpór, by nie stanowiły bariery dla wezbranych  wód rzeki.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~wkurzonyy 2013-10-17

Ten most to porażka. Nic nie wniósł w usprawnienie ruchu. Ciągle korki. Pokonanie 90 km od Bielska- Białej do Krakowa zajmuje ok. 2,5 -3 godzin w godzinach szczytu. Tragedia. Minusy mostu: - wybudowali betonowe bariery wzdłuż mostu. Wyjeżdżając od ulicy Batorego w kierunku Wadowic, (w przypadku awarii świateł) kompletnie nie widać czy zbliża się pojazd z lewej strony. - sygnalizacji świetlna dla pojazdów zbliżających się od strony Wadowic znajduje się za przejściem dla pieszych, co może powodować, że pojazdy będą zatrzymywać się przed światłami, ale wjeżdżając i blokując przejście dla pieszych, które znajduje się zbyt blisko skrzyżowania. - Przejście dla pieszych. Zbyt blisko skrzyżowania, do tego piesi mają zielone światło w momencie, gdy pojazdy wyjeżdźąją z 1go Maja (a zielone dla tych pojazdów świeci się zbyt krótko. - Naciśnięcie przez pieszego sygnału do przejścia, wcale nie przyśpiesza zmiany świateł - Brak odliczania czasu dla zmiany świateł (przydałoby się, kto tam jeździ wie jak wygląda tam sytuacja) - zielona strzałka w prawo na 1go maja mogłaby się świecić cały czas i wiele więcej...

~Ja i mój klekot 2013-10-16

Co wy! kto tam mówi o jeżdzie,tam się stoi w korku ,albo wlecze . Prawie cala ta DK52 to jeden wielki korek ,od Bielska po Kalwarię ,nieustanny sznur aut.Nie rozumiem czemu prowadzi sie remonty ,jak teraz z Andrychowa do Choczni,a nie unowocześnia sie tej drogi poprzez budowę lewo czy prawoskrętów.Nie wspomnę już o pasach wolnej jazdy przy licznych wzniesieniach .Pilnie potrzebna obwodnica Andrychowa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.