mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Andrychowie przeszedł próbę

Nowy most w Andrychowie przeszedł próbę

Nowy most w Andrychowie już w tym tygodniu zostanie oddany do użytkowania. Obiekt przeszedł pozytywnie badania pod próbnym obciążeniem, które odbywały się w czterech etapach, przy obciążeniu 80 ton i 160 ton w środku rozpiętości płyty pomostu. Po otwarciu mostu znikną uciążliwe objazdy.

Nowy most w Andrychowie przeszedł próbę
Badania mostu pod próbnym obciążeniem pierwotnie miały odbyć się 7 października, ale szybszy postęp prac umożliwił przeprowadzenie ich już sobotę 5 października. W pierwszym etapie dwa samochody, każdy o masie 40 ton, stanęły w połowie przęsła obciążając kolejno prawy i lewy pas ruchu. W drugim etapie cztery pojazdy o łącznej masie 160 ton stanęły w połowie przęsła i badano oddziaływania na płytę pomostu i konstrukcję łuku. Następnie takie dwa pojazdy ustawiono w 1 rozpiętości przęsła od strony Bielska, w czwartym etapie w 1 rozpiętości przęsła od strony Krakowa. Wyniki pomiarów były pozytywne. 7 września układano już ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni na wlotach skrzyżowań z ulicami Batorego i 1 Maja i montowano balustrady na moście.

Most w Andrychowie w ciągu DK52 na rzece Wieprzówka ma konstrukcję łukową. Żelbetowa płyta pomostu podwieszona jest do stalowego łuku usytułowanego po przekątnej płyty. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie ma podpór pośrednich, które stanowiłyby barierę dla wezbranych wód rzeki. Całkowita długość mostu wynosi 48,8 metra, szerokość 14, 3 m.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Stykowie

Ruszył remont mostu w Stykowie

Polskie drogi 2015-08-28

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando