mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Brzegu „zaliczył” próbne obciążenie

Nowy most w Brzegu „zaliczył” próbne obciążenie

W Brzegu (woj. opolskie) dobiega końca budowa nowego mostu nad kanałem Odry w ciągu drogi krajowej nr 39 (ulica Krakusa). Nowy obiekt przeszedł już próbę obciążeniową, która wykazała, że jest gotowy do użytkowania.

Nowy most w Brzegu „zaliczył” próbne obciążenie
Nowy most w ciągu drogi krajowej nr 39 ma ponad 62 metry długość i szerokość całkowitą blisko 16 metrów. Podczas próbnego obciążenia, które odbyło się 20 września 2013 r., na most wjechało sześć ciężarówek, z której każda ważyła 28 ton. Przez kilka godzin badano zachowanie konstrukcji mostu podczas prób statycznych i dynamicznych (najazd ciężarówek na most z różnymi prędkościami i z użyciem sztucznie zbudowanych nierówności). Wszystkie próby most zaliczył bezbłędnie.

Przez najbliższe około 3 tygodnie ruch na nowym moście będzie się odbywał wahadłowo, gdyż trwają jeszcze prace na dojazdach do mostu oraz roboty związane z rozbiórką drogi objazdowej prowadzącej do mostu tymczasowego. Termin ukończenia wszystkich prac (łącznie z rozbiórką mostu tymczasowego), to 31 października 2013 r.
Tematy w artykule: opolskie

Podobne wiadomości:

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Polskie drogi 2015-08-17

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.