mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Toruniu na liście rezerwowej

Nowy most w Toruniu na liście rezerwowej

Budowa nowego mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu znalazła się na tzw. liście rezerwowej propozycji kluczowych projektów inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w latach 2007-2013. Listy inwestycji będą teraz poddane konsultacjom społecznym.

Nowy most w Toruniu na liście rezerwowej

Jak poinformowała posłanka Anna Sobecka, w rozmowie telefonicznej z dziennikarzami Telewizji Kablowej Toruń, podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów zaakceptowano propozycję wykazu tzw. projektów kluczowych, których realizacja jest istotna dla danego sektora gospodarki kraju bądź regionu. Lista zawiera 515 projektów skupionych w dwóch programach operacyjnych, współfinansowanych ze środków europejskich: Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka. 403 z tych projektów znajdują się na liście podstawowej, pozostałe 112 - w tym także toruński most przez Wisłę - ujęto na liście rezerwowej. Umieszczenie przeprawy w tym wykazie stwarza realną szansę pozyskania europejskich funduszy na realizację przedsięwzięcia - o co zabiegają władze samorządowe Torunia wspierane przez grupę toruńskich parlamentarzystów.

Władze miasta cieszy fakt, że przeprawa znalazła się w sferze zainteresowania rządu. „Na razie w pozycji rezerwowej, ale to stwarza szansę awansu do wykazu podstawowego i osiągnięcia sukcesu w naszych staraniach o fundusze na budowę - dodaje prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Dalsza procedura postępowania przewiduje przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących zaproponowanego wykazu projektów kluczowych oraz jego ostateczne przyjęcie przez Radę Ministrów.

Przeczytaj także:

Są pieniądze na A1 i S5, brakuje na most (2007-01-05)

Nie jeden a dwa (2006-07-21)

Drugi most dla Torunia (2006-04-20)

 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Komentuj:

~siuRy 2007-07-05

Jak masz osskaa pomysł na tani most i drogi dojazdowe to go przedstaw... Jeszcze z rok zwlekania, a trzeba będzie dołżyć jeszcze ze 100 mln.

~Krzychu 2007-02-22

Jestem z Torunia i masz racje. Koncepcja tego mostu jest bardzo zła i droga. Nie widzę większych szans na pozyskanie funduszy a zwłaszcza z UE.

~osskaa 2007-02-22

Sobecka jako ekspert od Mostów? haha.. dobre... Przecież ona się na niczym nie zna... oprócz kalendarzyka małżeńskiego... Toruń niech pomyśli, jak obwodnicę południową połączyć z miastem, zbudować drugą nitkę i poprowadzić ekspresówkę do Bydgoszczy. Ma to więcej sensu, niż poroniony, ekstremalnie drogi most przez Wisłę!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando