mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.

Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowa inwestycja w ramach południowej obwodnicy miasta pochłonie 757 mln zł. To mniej niż zakładał kosztorys przygotowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wyceniony na ponad miliard zł. Kilka dni temu wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji. Wykonawcą jest konsorcjum Gulermak a Turcji oraz PBDiM Mińsk Mazowiecki.

Wykonawca, zgodnie z warunkami kontraktu, przedstawi w ciągu najbliższych tygodni harmonogram robót i rozpocznie prace przygotowawcze. Dziewiąty most przez Wisłę będzie gotowy w 2020 roku i będzie się składać z dwóch niezależnych obiektów pod każdą z jezdni, a także dwóch pochylni zapewniających komunikację pomiędzy ścieżką rowerową na Wale Zawadowskim a ścieżką na moście. Przeprawa, która powstaje w najszerszym punkcie Wisły wyniesie 1505,5 m, a szerokość 42,6 m. Pod mostem znajdzie się miejsce do przejścia dla dużych zwierząt.

W tej chwili południowa obwodnica Warszawy kończy sie na ul. Puławskiej na warszawskim Ursynowie. Brakuje jeszcze odcinka o długości 18 km , żeby udrożnić ruch w tym rejonie i wyprowadzić ruch w kierunku Lublina, łącząc trasę miejską z drogą ekspresową S17 Warszawa - Lublin.

Nowa inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy odcinki: A (Puławska - Przyczółkowa) wykona włoska firma Astaldi, B (Przyczółkowa - Wał Miedzeszyński) turecki Gulermak z PBDiM Mińsk Mazowiecki i C (Wał Miedzeszyński - węzeł Lubelska) - Warbud.

Cała obwodnica będzie gotowa do ruchu już za trzy lata.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Kia zapowiedziała właśnie, że w pełni elektryczna Kia Niro EV pojawi się w polskiej ofercie marki jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku. Auto ma mieć 450 kilometrów zasięgu.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi