mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.

Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowa inwestycja w ramach południowej obwodnicy miasta pochłonie 757 mln zł. To mniej niż zakładał kosztorys przygotowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wyceniony na ponad miliard zł. Kilka dni temu wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji. Wykonawcą jest konsorcjum Gulermak a Turcji oraz PBDiM Mińsk Mazowiecki.

Wykonawca, zgodnie z warunkami kontraktu, przedstawi w ciągu najbliższych tygodni harmonogram robót i rozpocznie prace przygotowawcze. Dziewiąty most przez Wisłę będzie gotowy w 2020 roku i będzie się składać z dwóch niezależnych obiektów pod każdą z jezdni, a także dwóch pochylni zapewniających komunikację pomiędzy ścieżką rowerową na Wale Zawadowskim a ścieżką na moście. Przeprawa, która powstaje w najszerszym punkcie Wisły wyniesie 1505,5 m, a szerokość 42,6 m. Pod mostem znajdzie się miejsce do przejścia dla dużych zwierząt.

W tej chwili południowa obwodnica Warszawy kończy sie na ul. Puławskiej na warszawskim Ursynowie. Brakuje jeszcze odcinka o długości 18 km , żeby udrożnić ruch w tym rejonie i wyprowadzić ruch w kierunku Lublina, łącząc trasę miejską z drogą ekspresową S17 Warszawa - Lublin.

Nowa inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy odcinki: A (Puławska - Przyczółkowa) wykona włoska firma Astaldi, B (Przyczółkowa - Wał Miedzeszyński) turecki Gulermak z PBDiM Mińsk Mazowiecki i C (Wał Miedzeszyński - węzeł Lubelska) - Warbud.

Cała obwodnica będzie gotowa do ruchu już za trzy lata.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Japoński SUV będzie teraz dostępny w polskich salonach w nowej wersji Selection. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalnych kolorów nadwozia oraz cieszyć się bogatym wyposażeniem.