mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.

Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowa inwestycja w ramach południowej obwodnicy miasta pochłonie 757 mln zł. To mniej niż zakładał kosztorys przygotowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wyceniony na ponad miliard zł. Kilka dni temu wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji. Wykonawcą jest konsorcjum Gulermak a Turcji oraz PBDiM Mińsk Mazowiecki.

Wykonawca, zgodnie z warunkami kontraktu, przedstawi w ciągu najbliższych tygodni harmonogram robót i rozpocznie prace przygotowawcze. Dziewiąty most przez Wisłę będzie gotowy w 2020 roku i będzie się składać z dwóch niezależnych obiektów pod każdą z jezdni, a także dwóch pochylni zapewniających komunikację pomiędzy ścieżką rowerową na Wale Zawadowskim a ścieżką na moście. Przeprawa, która powstaje w najszerszym punkcie Wisły wyniesie 1505,5 m, a szerokość 42,6 m. Pod mostem znajdzie się miejsce do przejścia dla dużych zwierząt.

W tej chwili południowa obwodnica Warszawy kończy sie na ul. Puławskiej na warszawskim Ursynowie. Brakuje jeszcze odcinka o długości 18 km , żeby udrożnić ruch w tym rejonie i wyprowadzić ruch w kierunku Lublina, łącząc trasę miejską z drogą ekspresową S17 Warszawa - Lublin.

Nowa inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy odcinki: A (Puławska - Przyczółkowa) wykona włoska firma Astaldi, B (Przyczółkowa - Wał Miedzeszyński) turecki Gulermak z PBDiM Mińsk Mazowiecki i C (Wał Miedzeszyński - węzeł Lubelska) - Warbud.

Cała obwodnica będzie gotowa do ruchu już za trzy lata.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!