mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w ciągu DW 969

Nowy most w ciągu DW 969

W ciągu DW 969 w m. Kluszkowce (woj. małopolskie) otwarto most wraz z drogami dojazdowymi. Projekt polegał na budowie mostu nad potokiem Kluszkowianka i drogą lokalną oraz dojazdów do mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969 w miejscowości Kluszkowce.

Nowy most w ciągu DW 969
Nowy most nad potokiem Kluszkowianka i drogą lokalną wraz z dojazdami w ciągu DW 969 ma poprawić komunikację pomiędzy Podhalem i Starym Sączem oraz Nowym Sączem. Inwestycja przyczyni się też m.in. do poprawienia dostępności do przejścia granicznego w Niedzicy, ułatwi dojazd do popularnych miejsc turystycznych takich jak:  Czorsztyn, Krościenko n/Dunajcem, Szczawnica i Łącko, przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa ruchu i pieszych oraz zmniejszenia emisji spalin, hałasu i drgań, zanieczyszczeń komunikacyjnych odprowadzanych do gleby i wód oraz zwiększy atrakcyjność inwestycyjną regionu.

Długość mostu to 166,5 m, a szerokość 12,10 m. Projekt objął też wykonanie modernizacji drogi nr 969 na odcinku stanowiącym dojazdy do mostu.

Wartość całkowita inwestycji to prawie 17,8 mln zł. Unijna dotacja wyniosła ponad 15,2 mln zł, a z budżetu województwa przeznaczono na ten cel ponad 2,6 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.