mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w ciągu DW 969

Nowy most w ciągu DW 969

W ciągu DW 969 w m. Kluszkowce (woj. małopolskie) otwarto most wraz z drogami dojazdowymi. Projekt polegał na budowie mostu nad potokiem Kluszkowianka i drogą lokalną oraz dojazdów do mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969 w miejscowości Kluszkowce.

Nowy most w ciągu DW 969
Nowy most nad potokiem Kluszkowianka i drogą lokalną wraz z dojazdami w ciągu DW 969 ma poprawić komunikację pomiędzy Podhalem i Starym Sączem oraz Nowym Sączem. Inwestycja przyczyni się też m.in. do poprawienia dostępności do przejścia granicznego w Niedzicy, ułatwi dojazd do popularnych miejsc turystycznych takich jak:  Czorsztyn, Krościenko n/Dunajcem, Szczawnica i Łącko, przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa ruchu i pieszych oraz zmniejszenia emisji spalin, hałasu i drgań, zanieczyszczeń komunikacyjnych odprowadzanych do gleby i wód oraz zwiększy atrakcyjność inwestycyjną regionu.

Długość mostu to 166,5 m, a szerokość 12,10 m. Projekt objął też wykonanie modernizacji drogi nr 969 na odcinku stanowiącym dojazdy do mostu.

Wartość całkowita inwestycji to prawie 17,8 mln zł. Unijna dotacja wyniosła ponad 15,2 mln zł, a z budżetu województwa przeznaczono na ten cel ponad 2,6 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Pierwsze egzemplarze Hondy Civic Type R nowej generacji już schodzą z taśmy produkcyjnej, a tymczasem samochód zdążył już pobić rekord toru Nurburgring pozostawiając w tyle najszybszego Golfa w historii.