mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most w łódzkim

Nowy most w łódzkim

Kierowcy mogą już korzystać z nowego mostu w miejscowości Maluszyn na drodze wojewódzkiej 785. Zakończono budowę pierwszego podwieszonego mostu w województwie łódzkim.

Nowy most w łódzkim
Nowy obiekt ma prawie 80 metrów długości i ponad 11 szerokości. Pylon (podpora na liny) ma wysokość 22,5 metra. Prace budowlane, rozpoczęły się w październiku 2008 r. Na czas robót kierowcy korzystali ze starego, wojskowego mostu stalowego, gdzie zorganizowano ruch wahadłowy. Ruch ciężkich pojazdów powyżej 8 ton odbywał się przez specjalne wytyczone objazdy.

Przez blisko rok drogowcy z firmy Skanska przebudowali dojazdy do mostu o długości 1,5 km, umocnili skarpy i wykonali nasypy na brzegach Pilicy. Położono też nawierzchnię, wybudowano chodniki, przystanki autobusowe z zatokami, wykonano oświetlenie drogowe. Obiekt posiada też system odwadniający i odprowadzający wody deszczowe z powierzchni mostu i dojazdów. Nowy most ma klasę obciążenia A (do 50 ton).

Most w Maluszynie jest częścią większej inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi na drodze wojewódzkiej nr 785 w południowo-wschodniej części regionu łódzkiego. Wartość rozbudowy drogi na odcinku Silniczka – Maluszyn, szacowna jest na ponad 40 mln złotych, a środki pochodzą z budżetu województwa łódzkiego. Powstanie nowego przejazdu nad Pilicą usprawni w zdecydowany sposób komunikacje drogową nie tylko przez tą część regionu, ale również województwa świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.