mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most we Florynce już gotowy

Nowy most we Florynce już gotowy

Kierowcy przejechali nowym mostem we Florynce (pow. nowosądecki). Jego budowa trwała rekordowo krótko - nieco ponad trzy miesiące i zakończyła się 2 października. Obiekt powstał w miejscu istniejącej przeprawy na drodze wojewódzkiej nr 981 między Grybowem a Krynicą.

Nowy most we Florynce już gotowy
Na zlecenie małopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich nowy most W ciagu DW981 wybudowała Skanska. Nowa przeprawa przez potok Binczarówka kosztowała 1,5 mln zł netto (1,8 mln brutto). Budowa nowego mostu we Florynce była konieczna ze względu na zły stan techniczny obiektu. Stary most był zbyt mały, a jego nośność niewystarczająca.

Nowy most powstał w miejscu dotychczasowej przeprawy na drodze wojewódzkiej nr 981. – Budowę rozpoczęliśmy od wyburzenia istniejącego obiektu – mówi Krzysztof Rogowski, Kierownik Budowy, Skanska. – Nowy most wybudowaliśmy zgodnie z harmonogramem prac, które trwały od końca czerwca do 2 października, czyli nieco ponad trzy miesiące. Otwarcie miało miejsce w czwartek. Poza budową mostu Skanska przebudowała skrzyżowanie przed mostem od strony Grybowa.

Nowy most we Florynce jest większy niż poprzedni, a jezdnia poszerzyła się o 2 m, dzięki czemu poprawi się płynność i bezpieczeństwo przejazdu w tym miejscu.

– Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych, ponieważ na nowym moście powstały chodniki – dodaje Krzysztof Rogowski. – Do tej pory piesi przechodzący przez most we Florynce musieli poruszać się po jezdni.
Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.