mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy most we Florynce już gotowy

Nowy most we Florynce już gotowy

Kierowcy przejechali nowym mostem we Florynce (pow. nowosądecki). Jego budowa trwała rekordowo krótko - nieco ponad trzy miesiące i zakończyła się 2 października. Obiekt powstał w miejscu istniejącej przeprawy na drodze wojewódzkiej nr 981 między Grybowem a Krynicą.

Nowy most we Florynce już gotowy
Na zlecenie małopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich nowy most W ciagu DW981 wybudowała Skanska. Nowa przeprawa przez potok Binczarówka kosztowała 1,5 mln zł netto (1,8 mln brutto). Budowa nowego mostu we Florynce była konieczna ze względu na zły stan techniczny obiektu. Stary most był zbyt mały, a jego nośność niewystarczająca.

Nowy most powstał w miejscu dotychczasowej przeprawy na drodze wojewódzkiej nr 981. – Budowę rozpoczęliśmy od wyburzenia istniejącego obiektu – mówi Krzysztof Rogowski, Kierownik Budowy, Skanska. – Nowy most wybudowaliśmy zgodnie z harmonogramem prac, które trwały od końca czerwca do 2 października, czyli nieco ponad trzy miesiące. Otwarcie miało miejsce w czwartek. Poza budową mostu Skanska przebudowała skrzyżowanie przed mostem od strony Grybowa.

Nowy most we Florynce jest większy niż poprzedni, a jezdnia poszerzyła się o 2 m, dzięki czemu poprawi się płynność i bezpieczeństwo przejazdu w tym miejscu.

– Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych, ponieważ na nowym moście powstały chodniki – dodaje Krzysztof Rogowski. – Do tej pory piesi przechodzący przez most we Florynce musieli poruszać się po jezdni.
Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.