mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy obiekt na DK39

Nowy obiekt na DK39

W ciągu drogi krajowej nr 39 w Brzegu zakończyła się przebudowa mostu nad kanałem odrzańskim. Polegała ona na rozbiórce starego mostu i wybudowaniu w tym samym miejscu zupełnie nowej konstrukcji.

Nowy obiekt na DK39
Inwestycja ruszyła jesienią 2012 roku, a zakończyła się – zgodnie z założonym harmonogramem – w końcu października 2013 roku. Aby przeprowadzić to zadanie bez wprowadzania uciążliwych objazdów, tuż obok starego mostu wybudowany został most tymczasowy wraz z drogą objazdową. Poprowadzono nimi ruch pojazdów, pieszych i rowerzystów.

Dopiero po przełożeniu ruchu, co nastąpiło wiosną 2013 roku, wykonawca przystąpił do rozbiórki starej, wysłużonej konstrukcji, a później do budowy nowego obiektu.

Konstrukcję nowego mostu stanowią stalowe łuki wraz z elementami pomostu, na którym ułożona jest żelbetowa płyta. Oprócz budowy samego mostu, przebudową objętych zostało kilkaset metrów drogi krajowej 39, która do niego prowadzi. Wzmocnione zostały także brzegi kanału w pobliżu mostu.
Tematy w artykule: opolskie

Podobne wiadomości:

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.