mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy odcinek ul. Gen. Andersa w Białymstoku oficjalnie otwarty

Nowy odcinek ul. Gen. Andersa w Białymstoku oficjalnie otwarty

30 października oficjalnie oddano do użytkowania kolejny  fragment Trasy Generalskiej od ul. Baranowickiej do ul. Wasilkowskiej w oparciu o tymczasową organizację ruchu. Oddanie do użytku nowej części ul. Gen. Andersa to kolejny, po przebudowie ul. Gen. St. Maczka, krok zmierzający do całkowitej modernizacji Trasy Generalskiej czyli północnej części dużej, wewnętrznej obwodnicy miasta.

Nowy odcinek ul. Gen. Andersa w Białymstoku oficjalnie otwarty
Oddana droga to największa inwestycja drogowa realizowana dotychczas przez miasto Białystok z udziałem środków unijnych. Za 193,1 mln zł powstało niemal 7 km nowoczesnej drogi. Tworzą ją estakady na skrzyżowaniu ulicy Andersa z ulicą I Armii Wojska Polskiego oraz na przedłużeniu ulicy Piastowskiej, tunel pod ulicą Wasilkowską w ciągu ulicy Andersa, przejście dla pieszych pod ulicą 42. Pułku Piechoty. Auta mogą jeździć dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Piesi mają do dyspozycji wygodne chodniki, są także drogi dla rowerów oraz drogi serwisowe.

Trasa Generalska to 12-kilometrowy szlak komunikacyjny obejmujący ulice: Gen. Andersa, Gen. Maczka, Gen. F. Kleeberga, Gen. Andersa oraz Gen. Sulika.  Jej przebudowa rozpoczęła się w grudniu 2009 r. Ostatnim etapem ma być modernizacja ul. Gen. Kleeberga.

Dzięki inwestycji poprawi się przepustowność dróg krajowych nr 8 i 65, prowadzących do przejść granicznych odpowiednio w Budziskach oraz Bobrownikach i Kuźnicy. Skróci się również czas przejazdu, zwiększy komfort podróżowania, wzrośnie poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz poprawi atrakcyjność otoczenia.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.