mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy przebieg DW 721 w Lesznowoli

Nowy przebieg DW 721 w Lesznowoli

Marszałek Województwa Mazowieckiego podpisał z Wójtem Gminy Lesznowola porozumienie dotyczące budowy obwodnicy Lesznowoli w ciągu drogi wojewódzkiej nr 721. Prawdopodobnie obwodnica będzie krzyżować się z drogą ekspresową S7.

Nowy przebieg DW 721 w Lesznowoli
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że 29 września bieżącego roku Marszałek Adam Struzik i Wójt Gminy Lesznowola Maria Batycka-Wąsik podpisali porozumienie, którego przedmiotem jest budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 721 przez Lesznowolę.

Zawarcie porozumienia pozwoli na sprawne przygotowanie i przeprowadzenie inwestycji. Planowana obwodnica usprawni ruch tranzytowy na terenie gminy Lesznowola oraz zmniejszy natężenie ruchu, który jest w tej chwili bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Nowy przebieg drogi jest zgodny z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lesznowola, z dawnymi zamierzeniami planistycznymi byłego województwa stołecznego i aktualnym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego.

Z uwagi na planowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budowę wylotu drogi ekspresowej S7 z Warszawy w kierunku południowym, istnieje możliwość, aby w ramach tego przedsięwzięcia zrealizować węzeł trasy ekspresowej z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 721.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kosta 2009-05-09

Obawiam się, że takie nieodpowiedzialne działanie zablokuje budowę 721 na wiele lat. Jest już przecież decyzja środowiskowa i nic nie stoi na przeszkodzie do budowy drogi 721 ze skrzyżowaniem w Magdalence. To katastrofa wywołana przez blokujących z jakiś krzykaczy z Magdalenki przez co dojazd na południe i obwodnice Raszyna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.