mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy przebieg DW 721 w Lesznowoli

Nowy przebieg DW 721 w Lesznowoli

Marszałek Województwa Mazowieckiego podpisał z Wójtem Gminy Lesznowola porozumienie dotyczące budowy obwodnicy Lesznowoli w ciągu drogi wojewódzkiej nr 721. Prawdopodobnie obwodnica będzie krzyżować się z drogą ekspresową S7.

Nowy przebieg DW 721 w Lesznowoli
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że 29 września bieżącego roku Marszałek Adam Struzik i Wójt Gminy Lesznowola Maria Batycka-Wąsik podpisali porozumienie, którego przedmiotem jest budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 721 przez Lesznowolę.

Zawarcie porozumienia pozwoli na sprawne przygotowanie i przeprowadzenie inwestycji. Planowana obwodnica usprawni ruch tranzytowy na terenie gminy Lesznowola oraz zmniejszy natężenie ruchu, który jest w tej chwili bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Nowy przebieg drogi jest zgodny z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lesznowola, z dawnymi zamierzeniami planistycznymi byłego województwa stołecznego i aktualnym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego.

Z uwagi na planowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budowę wylotu drogi ekspresowej S7 z Warszawy w kierunku południowym, istnieje możliwość, aby w ramach tego przedsięwzięcia zrealizować węzeł trasy ekspresowej z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 721.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Kosta 2009-05-09

Obawiam się, że takie nieodpowiedzialne działanie zablokuje budowę 721 na wiele lat. Jest już przecież decyzja środowiskowa i nic nie stoi na przeszkodzie do budowy drogi 721 ze skrzyżowaniem w Magdalence. To katastrofa wywołana przez blokujących z jakiś krzykaczy z Magdalenki przez co dojazd na południe i obwodnice Raszyna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Maluch Toma Hanksa jest już gotowy
Maluch Toma Hanksa jest już gotowy
Oto najsłynniejszy Fiat 126p w Polsce. Samochód, który już za kilkanaście tygodni wyruszy w długą drogę do Stanów Zjednoczonych przeszedł kilka operacji upiększających przez studio Carlex Design. Maluch dla Toma Hanksa prezentuje się bardzo wyjątkowo.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech