Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy przetarg na dokończenie DK 16

Nowy przetarg na dokończenie DK 16

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad konieczne jest powtórzenie przetargu na dokończenie prac przy budowie drogi krajowej nr 16  (DK16). Jedyna firma, która wzięła udział w postępowaniu zaoferowała ponad dwa razy więcej niż szacunkowy koszt wykonania zadania.

Nowy przetarg na dokończenie DK 16
- 14 sierpnia miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na dokończenie po konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo budowy drogi krajowej nr 16 Biskupiec – Borki Wielkie. W przetargu udział wzięła tylko jedna firma – Strabag z ceną 48,9 mln zł. Kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na wykonanie tego zadania to 23,1 mln zł.  Planowany termin realizacji wynosił 3 miesiące od podpisania umowy. Ze względu na ponad dwukrotne przekroczenie tej kwoty, konieczne będzie powtórzenie przetargu. Wpłynie to na termin udostępnienia drogi  kierowcom, które nastąpi m.in. z powodu zimy, sześć miesięcy później niż pierwotnie planowano - poinformowała GDDKiA.

Nowy wykonawca musi ułożyć warstwę ścieralną na około połowie długości trasy, dokończyć budowę przejścia dla zwierząt w okolicach węzła Borki, zamontować urządzenia bezpieczeństwa ruchu, wykonać oznakowania. Obecnie na DK16 trwają już prace polegające na dokończeniu rozpoczętej przez konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo naprawy przejścia dla zwierząt oraz zbadaniu procesu osiadania nasypu.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj