mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy przetarg na drogę ekspresową z Bielska do Żywca

Nowy przetarg na drogę ekspresową z Bielska do Żywca

Choć w końcówce minionego roku GDDKiA miała kilka powodów do chwalenia się, to jednak nie brakło również i mniej pozytywnych wiadomości. Na nowo zostanie ogłoszony przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca.

Nowy przetarg na drogę ekspresową z Bielska do Żywca
31 grudnia 2013 r. upłynął 14-dniowy termin ostatecznego wezwania do wypełnienia warunków kontraktu przez konsorcjum firm Polimex-Mostostal (lider), Doprastav oraz obecnie w upadłości likwidacyjnej Zakład Robót Mostowych MOSTMAR, budujących drogę ekspresową S69 Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń na odcinku od węzła Mikuszowice (Żywiecka/Bystrzańska) do Żywca.

W związku z jego niewypełnieniem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała umowę z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Stało się to konieczne z uwagi na notoryczne uchylanie się Wykonawcy od realizacji robót oraz nie stosowanie się do wykonywania poleceń inżyniera kontraktu.

Pomimo wielokrotnych upomnień, wskazujących na nienależyte wykonywanie kontraktu, konsorcjum nie podjęło żadnych działań naprawczych zgodnych z założeniami przedstawianymi w kolejnych harmonogramach. Termin umowny zakończenia kontraktu upłynął 14 października. Na chwilę obecną zaawansowanie prac wynosi zaledwie 56,3 proc. dla robót drogowych i 76 proc. dla prac mostowych.

Jednocześnie 2 stycznia 2014 r. zostało wszczęte postępowanie przetargowe na: „Kontynuację budowy drogi ekspresowej S-69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, Odcinek Węzeł "Mikuszowice" ("Żywiecka/Bystrzańska") – Żywiec. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dla ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

W ramach dokończenia budowy wyżej wymienionego odcinka drogi ekspresowej S69 wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym będzie miał za zadanie wykonanie wszystkich niedokończonych robót przez poprzedniego wykonawcę.

GDDKiA przewidziała ukończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, dla odcinka drogi S69 od węzła Mikuszowice (bez węzła) do węzła Buczkowice (z węzłem) w terminie 4 miesięcy od daty rozpoczęcia robót oraz dla pozostałego zakresu zamówienia do 9 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Do przedmiotowych terminów nie wlicza się okresów zimowych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~p_brz 2014-01-04

Zawsze mnie fascynowało brak konsekwencji w projektowaniu i budowaniu dróg typu A i S w Polsce. Doskonałym przykładem jest tu cytowana droga S69. "Dziura" na odcinku Przybędza - Milówka, którą GDDKiA swego czasu określała, jako "brak perspektywy". Do tego, chyba już tylko polskie perełki, "droga ekspresowa jedno jezdniowa", na przykład.

~bielszczanin 2014-01-03

4 miesiące, 9 miesięcy, zima, czyli w przyszłym roku może się doczekam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.