mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy ślad drogi S-3

Nowy ślad drogi S-3

Pod koniec czerwca br. została podpisana decyzja o lokalizacji drogi ekspresowej S-3 na odcinku Gorzów Wlkp.– Międzyrzecz. Podpisany dokument stanowi początek procesu budowy nowego odcinka drogi ekspresowej nr 3, którego koszt szacowany jest na około 700 mln zł.

Nowy ślad drogi S-3

Uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę planuje się na koniec 2006r. Realizacja zadania powinna rozpocząć się w I kwartale 2007r., a zakończyć w roku 2010. Szacowany koszt realizacji tego odcinka to około 700 mln zł.

Projekt obejmuje budowę drogi ekspresowej S-3 na odcinku od Gorzowa Wlkp. (od skrzyżowania z ul. Sulęcińską) do miejscowości Międzyrzecz (do węzła „Międzyrzecz Północ"). Długość nowoprojektowanej drogi wyniesie około 37,1 km, wraz z łącznikiem o długości ponad 4 km, do drogi krajowej nr 24 w kierunku Poznania.

Głównym celem budowy drogi ekspresowej po nowym „śladzie" jest powiązanie tranzytowe miast Gorzów Wlkp. – Skwierzyna – Międzyrzecz oraz odciążenie ich od istniejącego ruchu, prowadzonego obecnie drogą krajową nr 3 przez środek tych miast, a co za tym idzie wyeliminowanie zagrożeń wypadkami oraz zdecydowane zmniejszenie uciążliwości akustycznej i emisji spalin dla mieszkańców.

Projektowana droga ekspresowa S-3 przebiega nowym „śladem" w nieznacznym oddaleniu od istniejącej drogi krajowej nr 3 omijając takie miejscowości jak Karnin, Deszczno, Brzozowiec, Trzebiszewo, Skwierzyna i Międzyrzecz.

Zlecony odcinek drogi ekspresowej Gorzów Wlkp. – Międzyrzecz, stanowi jeden z etapów programu budowy drogi ekspresowej S-3, która połączy zespół portowy Szczecin – Świnoujście z przejściem granicznym w Jakuszycach.

Zielonogórski Oddział GDDKiA na terenie województwa lubuskiego wydzielił kilka etapów budowy drogi ekspresowej S-3 zaplanowanych do realizacji do roku 2013. Obecnie realizowane są obwodnice Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza, a w IV kwartale br. planowana jest budowa północnego obejścia Nowej Soli. Dodajmy, że już rozpoczęła się przebudowa odcinka S-3 Racula – Sulechów, która potrwa ok. 15 miesięcy. Ponadto na zlecenie GDDKiA O/ZG, Biuro projektowe „Transprojekt – Kraków” opracowuje projekt budowlany S-3 na odcinku węzeł „Międzyrzecz Południe” – węzeł „Sulechów” długości 43 km, na którym uzyskano już decyzję lokalizacyjną. Na pozostałych odcinkach drogi ekspresowej planuje się zlecenie dokumentacji w ciągu najbliższych trzech lat.

Tematy w artykule: drogi ekspresowe droga nr 3 lubuskie

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

~lorry driver 2007-06-02

wszystko fajnie tylko ze ta droga nie bedzie ekspresowa a raczej jednopasmowa!! To już lepiej dotychczasowa zostawic i zmodernizowac a nie budawc takiej samej tylko robionej innym śladem!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.