mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy standard na S3

Nowy standard na S3

Na odcinku drogi ekspresowej S3 od węzła Klucz do węzła Pyrzyce o długości 54 kilometrów pierwszy raz w kraju na sieci zarządzanej przez GDDKiA wdrażany jest model kompleksowego utrzymania drogi.

Nowy standard na S3
Wykonawca będzie zobowiązany, zarówno zimą, jak i latem utrzymywać szczegółowo określony w specyfikacjach standard. Dotyczy to zarówno szlaku głównego, jak i wszelkich obiektów inżynieryjnych i pozostałej infrastruktury. Dla przykładu wysokość trawy w pasie drogowym nie może przekroczyć 15 centymetrów, oznakowanie pionowe musi być myte minimum 2 razy w roku, zniszczone bariery wymienione w ciągu 3 dni, zaś skradzione bądź zniszczone elementy ogrodzenia uzupełnione w ciągu 24 godzin. W ciągu dnia co dwie godziny patrol wykonawcy ma obowiązek przejechać każdy fragment trasy, zaś w godzinach nocnych co 4 godziny. Zimą droga będzie utrzymywana w standardzie II podwyższonym.

Wykonawca otrzymuje co miesiąc zryczałtowaną stawkę za utrzymanie drogi. Za każde niestosowanie się do specyfikacji naliczane będą karne punkty (jeden punkt = 500 złotych), które zmniejszają wynagrodzenie wypłacane wykonawcy. Przykładowo jeżeli wykonawca bezzwłocznie nie zabezpieczy miejsca uszkodzenia bariery ochronnej dostanie 5 punktów karnych. Jeżeli w ciągu 2 godzin nie usunie martwych zwierząt lub niebezpiecznych przedmiotów z drogi, zostanie naliczonych 5 punktów, zaś po upływie każdych kolejnych 2 godzin będą doliczane następne punkty.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~uzykownik 2010-12-05

Mnie się dokładnie nasunęło to samo! Ile weźmie ten co bedzie sprawdzał wykonawcę, a potem ten co będzie sprawdzał sprawdzacza ......... i jakie kary zapłacą za niedopilnowanie ....... Na donosicielstwo użytkowników drogi bym raczej nie liczyła.

~pp 2010-12-01

Teraz jeszcze przetarg na tego, kto będzie czuwał przy martwym zwierzęciu przez 2 godziny (czy aby wykonawca zdąży) i wszystko będzie cacy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?