mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy standard na S3

Nowy standard na S3

Na odcinku drogi ekspresowej S3 od węzła Klucz do węzła Pyrzyce o długości 54 kilometrów pierwszy raz w kraju na sieci zarządzanej przez GDDKiA wdrażany jest model kompleksowego utrzymania drogi.

Nowy standard na S3
Wykonawca będzie zobowiązany, zarówno zimą, jak i latem utrzymywać szczegółowo określony w specyfikacjach standard. Dotyczy to zarówno szlaku głównego, jak i wszelkich obiektów inżynieryjnych i pozostałej infrastruktury. Dla przykładu wysokość trawy w pasie drogowym nie może przekroczyć 15 centymetrów, oznakowanie pionowe musi być myte minimum 2 razy w roku, zniszczone bariery wymienione w ciągu 3 dni, zaś skradzione bądź zniszczone elementy ogrodzenia uzupełnione w ciągu 24 godzin. W ciągu dnia co dwie godziny patrol wykonawcy ma obowiązek przejechać każdy fragment trasy, zaś w godzinach nocnych co 4 godziny. Zimą droga będzie utrzymywana w standardzie II podwyższonym.

Wykonawca otrzymuje co miesiąc zryczałtowaną stawkę za utrzymanie drogi. Za każde niestosowanie się do specyfikacji naliczane będą karne punkty (jeden punkt = 500 złotych), które zmniejszają wynagrodzenie wypłacane wykonawcy. Przykładowo jeżeli wykonawca bezzwłocznie nie zabezpieczy miejsca uszkodzenia bariery ochronnej dostanie 5 punktów karnych. Jeżeli w ciągu 2 godzin nie usunie martwych zwierząt lub niebezpiecznych przedmiotów z drogi, zostanie naliczonych 5 punktów, zaś po upływie każdych kolejnych 2 godzin będą doliczane następne punkty.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~uzykownik 2010-12-05

Mnie się dokładnie nasunęło to samo! Ile weźmie ten co bedzie sprawdzał wykonawcę, a potem ten co będzie sprawdzał sprawdzacza ......... i jakie kary zapłacą za niedopilnowanie ....... Na donosicielstwo użytkowników drogi bym raczej nie liczyła.

~pp 2010-12-01

Teraz jeszcze przetarg na tego, kto będzie czuwał przy martwym zwierzęciu przez 2 godziny (czy aby wykonawca zdąży) i wszystko będzie cacy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.