mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy system drogowy w Rumi i Redzie

Nowy system drogowy w Rumi i Redzie

Do września 2012 roku potrwa przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie. Projektowany układ drogowy będzie stanowił alternatywne dla DK 6 połączenie pomiędzy Wejherowem a Rumią i odciąży ruch na popularnej i zakorkowanej latem „szóstce”.

Nowy system drogowy w Rumi i Redzie
Prace o wartości ponad 48 mln zł brutto wykona Skanska. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę systemu drogowego w Rumi i Redzie, budowę 7 km dróg (w tym dwóch rond), przejścia podziemnego dla pieszych z windami oraz dwóch wiaduktów kolejowych. W zakres prac wchodzi także likwidacja przejazdu kolejowego i przebudowa dwóch innych, budowa ścieżek rowerowych oraz przebudowa sieci teletechnicznej, elektroenergetycznej, sieci branży sanitarnej i gazowej.

Prace budowlane rozpoczną się 18 października br., a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień 2012 r.

Przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie to największa inwestycja infrastrukturalna w powiecie wejherowskim i bardzo ważny projekt zarówno dla mieszkańców „małego trójmiasta kaszubskiego”, jak i turystów przyjeżdżających nad Bałtyk.

Kontrakt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem projektu jest Powiat Wejherowski.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Alfa Romeo 169 z napędem na tył?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.