mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy system drogowy w Rumi i Redzie

Nowy system drogowy w Rumi i Redzie

Do września 2012 roku potrwa przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie. Projektowany układ drogowy będzie stanowił alternatywne dla DK 6 połączenie pomiędzy Wejherowem a Rumią i odciąży ruch na popularnej i zakorkowanej latem „szóstce”.

Nowy system drogowy w Rumi i Redzie
Prace o wartości ponad 48 mln zł brutto wykona Skanska. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę systemu drogowego w Rumi i Redzie, budowę 7 km dróg (w tym dwóch rond), przejścia podziemnego dla pieszych z windami oraz dwóch wiaduktów kolejowych. W zakres prac wchodzi także likwidacja przejazdu kolejowego i przebudowa dwóch innych, budowa ścieżek rowerowych oraz przebudowa sieci teletechnicznej, elektroenergetycznej, sieci branży sanitarnej i gazowej.

Prace budowlane rozpoczną się 18 października br., a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień 2012 r.

Przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie to największa inwestycja infrastrukturalna w powiecie wejherowskim i bardzo ważny projekt zarówno dla mieszkańców „małego trójmiasta kaszubskiego”, jak i turystów przyjeżdżających nad Bałtyk.

Kontrakt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem projektu jest Powiat Wejherowski.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.