mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy system drogowy w Rumi i Redzie

Nowy system drogowy w Rumi i Redzie

Do września 2012 roku potrwa przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie. Projektowany układ drogowy będzie stanowił alternatywne dla DK 6 połączenie pomiędzy Wejherowem a Rumią i odciąży ruch na popularnej i zakorkowanej latem „szóstce”.

Nowy system drogowy w Rumi i Redzie
Prace o wartości ponad 48 mln zł brutto wykona Skanska. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę systemu drogowego w Rumi i Redzie, budowę 7 km dróg (w tym dwóch rond), przejścia podziemnego dla pieszych z windami oraz dwóch wiaduktów kolejowych. W zakres prac wchodzi także likwidacja przejazdu kolejowego i przebudowa dwóch innych, budowa ścieżek rowerowych oraz przebudowa sieci teletechnicznej, elektroenergetycznej, sieci branży sanitarnej i gazowej.

Prace budowlane rozpoczną się 18 października br., a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień 2012 r.

Przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie to największa inwestycja infrastrukturalna w powiecie wejherowskim i bardzo ważny projekt zarówno dla mieszkańców „małego trójmiasta kaszubskiego”, jak i turystów przyjeżdżających nad Bałtyk.

Kontrakt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem projektu jest Powiat Wejherowski.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech