mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.

Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.

W lipcu tego roku rozpoczęła się budowa węzła Tczewska, nowego połączenia autostrady A6 z dzielnicą Szczecina Dąbie. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.
W rejonie prowadzonych prac od listopada ruch odbywa się jedną jezdnią. Została wyburzona połowa starego wiaduktu w ciągu ulicy Tczewskiej, powstały filary i przyczółki. Powstały również łącznice węzła, trwa budowa najazdów na nowe wiadukty.

Węzeł Tczewska będzie łączył się z budowaną przez Miasto Szczecin ulicą Nowoprzestrzenną. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Powstanie węzła będzie również oznaczało znaczne zmiany komunikacyjne w tym rejonie. Zostanie zamknięte skrzyżowanie drogi S3 z ulicą Goleniowską i wjazd na węzeł Rześnica od strony Wielgowa. Znikną również niektóre relacje na węźle Rzęśnica, tak aby móc wyznaczyć na stałe dwa pasy ruchu w kierunku Świnoujścia. Powinno to pomóc rozładować korki tworzące się przed tym węzłem w okresie wakacyjnym.

Przed końcem roku rozpoczęła się również przebudowa odcinka między rejonem węzła, a mostami na Chełszczącej. Kolejny fragment powstałej jeszcze przed II wojną światową nawierzchni z płyt betonowych zastąpi nowa, równa nawierzchnia bitumiczna. Na tym fragmencie drogi powstaną również 3 przepusty. Zakończenie tych prac jest planowane do końca czerwca 2014 roku, tak aby w przyszłoroczne wakacje podróżować nad morze już bez utrudnień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2014-01-09

Pilnej budowy wymaga pozostała cześc A6 łacznie z wezłem Rzęśnica.Przebudowa tego węzła jest kluczowym elementem na tym odcinku spowoduje ze ruch w obu kierunkach Swinoujscia i Szczecina bedzie odbywał sie bez problemów.Istotnym elementem dla wezła Rzesnicy jest przyjecie takiego rozwiązania aby umozliwilo połaczenie drogi S3 przez obejscie Wielgowa z istniejaca juz trasą S3 w kierunku Gorzowa.Droga w tym kształcie stanowi jeden ciag.Jest to wariant nr2 wczesniejszego opracowania GDDKiA dostępny na stronie internetowej.Umozliwia równiez kontynuację rozbudowy A6 w kierunku Chociwla i dalej po starym sladzie na Słupsk z nową rozbudową w kierunku Bydgoszczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.