mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.

Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.

W lipcu tego roku rozpoczęła się budowa węzła Tczewska, nowego połączenia autostrady A6 z dzielnicą Szczecina Dąbie. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.
W rejonie prowadzonych prac od listopada ruch odbywa się jedną jezdnią. Została wyburzona połowa starego wiaduktu w ciągu ulicy Tczewskiej, powstały filary i przyczółki. Powstały również łącznice węzła, trwa budowa najazdów na nowe wiadukty.

Węzeł Tczewska będzie łączył się z budowaną przez Miasto Szczecin ulicą Nowoprzestrzenną. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Powstanie węzła będzie również oznaczało znaczne zmiany komunikacyjne w tym rejonie. Zostanie zamknięte skrzyżowanie drogi S3 z ulicą Goleniowską i wjazd na węzeł Rześnica od strony Wielgowa. Znikną również niektóre relacje na węźle Rzęśnica, tak aby móc wyznaczyć na stałe dwa pasy ruchu w kierunku Świnoujścia. Powinno to pomóc rozładować korki tworzące się przed tym węzłem w okresie wakacyjnym.

Przed końcem roku rozpoczęła się również przebudowa odcinka między rejonem węzła, a mostami na Chełszczącej. Kolejny fragment powstałej jeszcze przed II wojną światową nawierzchni z płyt betonowych zastąpi nowa, równa nawierzchnia bitumiczna. Na tym fragmencie drogi powstaną również 3 przepusty. Zakończenie tych prac jest planowane do końca czerwca 2014 roku, tak aby w przyszłoroczne wakacje podróżować nad morze już bez utrudnień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2014-01-09

Pilnej budowy wymaga pozostała cześc A6 łacznie z wezłem Rzęśnica.Przebudowa tego węzła jest kluczowym elementem na tym odcinku spowoduje ze ruch w obu kierunkach Swinoujscia i Szczecina bedzie odbywał sie bez problemów.Istotnym elementem dla wezła Rzesnicy jest przyjecie takiego rozwiązania aby umozliwilo połaczenie drogi S3 przez obejscie Wielgowa z istniejaca juz trasą S3 w kierunku Gorzowa.Droga w tym kształcie stanowi jeden ciag.Jest to wariant nr2 wczesniejszego opracowania GDDKiA dostępny na stronie internetowej.Umozliwia równiez kontynuację rozbudowy A6 w kierunku Chociwla i dalej po starym sladzie na Słupsk z nową rozbudową w kierunku Bydgoszczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.