mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.

Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.

W lipcu tego roku rozpoczęła się budowa węzła Tczewska, nowego połączenia autostrady A6 z dzielnicą Szczecina Dąbie. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Nowy węzeł na A6 w połowie 2014 r.
W rejonie prowadzonych prac od listopada ruch odbywa się jedną jezdnią. Została wyburzona połowa starego wiaduktu w ciągu ulicy Tczewskiej, powstały filary i przyczółki. Powstały również łącznice węzła, trwa budowa najazdów na nowe wiadukty.

Węzeł Tczewska będzie łączył się z budowaną przez Miasto Szczecin ulicą Nowoprzestrzenną. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Powstanie węzła będzie również oznaczało znaczne zmiany komunikacyjne w tym rejonie. Zostanie zamknięte skrzyżowanie drogi S3 z ulicą Goleniowską i wjazd na węzeł Rześnica od strony Wielgowa. Znikną również niektóre relacje na węźle Rzęśnica, tak aby móc wyznaczyć na stałe dwa pasy ruchu w kierunku Świnoujścia. Powinno to pomóc rozładować korki tworzące się przed tym węzłem w okresie wakacyjnym.

Przed końcem roku rozpoczęła się również przebudowa odcinka między rejonem węzła, a mostami na Chełszczącej. Kolejny fragment powstałej jeszcze przed II wojną światową nawierzchni z płyt betonowych zastąpi nowa, równa nawierzchnia bitumiczna. Na tym fragmencie drogi powstaną również 3 przepusty. Zakończenie tych prac jest planowane do końca czerwca 2014 roku, tak aby w przyszłoroczne wakacje podróżować nad morze już bez utrudnień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ultra, czyli oszczędne Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Audi wprowadza do swojej oferty kolejne, po A3, modele, które będą nosiły łatkę auta przyjaznego środowisku, czyli spalającego mniej, co w przypadku tej marki oznacza dopisek "ultra" do nazwy modelu.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2014-01-09

Pilnej budowy wymaga pozostała cześc A6 łacznie z wezłem Rzęśnica.Przebudowa tego węzła jest kluczowym elementem na tym odcinku spowoduje ze ruch w obu kierunkach Swinoujscia i Szczecina bedzie odbywał sie bez problemów.Istotnym elementem dla wezła Rzesnicy jest przyjecie takiego rozwiązania aby umozliwilo połaczenie drogi S3 przez obejscie Wielgowa z istniejaca juz trasą S3 w kierunku Gorzowa.Droga w tym kształcie stanowi jeden ciag.Jest to wariant nr2 wczesniejszego opracowania GDDKiA dostępny na stronie internetowej.Umozliwia równiez kontynuację rozbudowy A6 w kierunku Chociwla i dalej po starym sladzie na Słupsk z nową rozbudową w kierunku Bydgoszczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando