mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy wiadukt połączy rzeszowskie osiedla

Nowy wiadukt połączy rzeszowskie osiedla

W Rzeszowie realizowany będzie projekt połączenia ulic: Ofiar Katynia i Kotuli. Projekt o wartości niemal 9 mln zł obejmujący zaprojektowanie i budowę wiaduktu w ciągu ulicy Krakowskiej wykona Skanska. Inwestycja połączy dwa duże rzeszowskie osiedla: Krakowską Południe i Baranówkę oraz zapewni lepszy dojazd do centrum handlowego „Nowy Świat”. Pierwsi kierowcy przejadą nowym łącznikiem już na początku grudnia.

Nowy wiadukt połączy rzeszowskie osiedla
Skanska wykona połączenie ulic: Ofiar Katynia i Kotuli w Rzeszowie. Umowa z Miejskim Zarządem Dróg i Zieleni obejmuje budowę wiaduktu w ciągu ulicy Krakowskiej. Realizacja kontraktu zakończysię do końca listopada br.
- Od dnia podpisania umowy mamy 4 miesiące na przygotowanie projektu. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Na przełomie maja i czerwca planujemy przystąpić do prac budowlanych - mówi Kamil Simka, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska w Rzeszowie.

Wiadukt w ciągu ulicy Krakowskiej


Wiadukt, jaki powstanie w stolicy Podkarpacia, będzie miał 18 m długości i 38 m szerokości. - To ciekawy obiekt pod względem inżynierskim – mówi Piotr Subczak, Kierownik Budowy, Skanska. - Będzie on pośrednio posadowiony na ściankach z grodzic stalowych. Ze względu na bliskie sąsiedztwo budynków wykorzystamy w tym celu technologię wciskania z podpłukiwaniem wodą. Dzięki niej wykluczymy typowe dla tego rodzaju prac drgania przenoszone na podłoże. Technologia ta sprawdziła się podczas budowy muru oporowego w sąsiedztwie zabudowań na obwodnicy Biecza. Polega ona na pogrążaniu w podłożu grodzic, przy równoczesnym tłoczeniu wody pod wysokim ciśnieniem. Łączna ilość zastosowanych w tym projekcie grodzic o długości ok. 18 m wyniesie niemal 2,3 tys. m2, czyli 370 ton.

Bezkolizyjne połączenie dwóch osiedli

Pod nowym wiaduktem będzie przebiegało bezkolizyjne połączenie pomiędzy rzeszowskimi osiedlami: Krakowska Południe i Baranówka. W ramach projektu na skrzyżowaniu ulic Kotuli i Zbyszewskiego powstanie rondo o średnicy 35 m. Poza ulicami Kotuli i Ofiar Katynia prace budowlane prowadzone będą na fragmentach sąsiednich ulic: Zbyszewskiego i Mikołajczyka. Łączna długość modernizowanych ulic wyniesie ponad 300 m. Wzdłuż nowego łącznika, od strony budynków szeregowych na ul. Lewakowskiego i na łuku ul. Kotuli ustawione będą ekrany akustyczne minimalizujące hałas. Wykonamy zostanie także oznakowanie i oświetlenie uliczne.

Podobne wiadomości:

NavRoad - jak uniknąć stania w korkach

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.