mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy wykonawca dla DK16 Biskupiec - Borki

Nowy wykonawca dla DK16 Biskupiec - Borki

W połowie września poznamy wykonawcę, który dokończy budowę drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich w województwie warmińsko-mazurskim. - Ruszył właśnie przetarg na jego wyłonienie, a kilka dni temu ogłoszono przetargi na naprawienie błędów Alpine Bau. Przedsiębiorcy, którzy pracowali dla tego wykonawcy otrzymają za swoją pracę wynagrodzenie - zapewnia Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy wykonawca dla DK16 Biskupiec - Borki
Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli pojechać droga krajową nr 16 (DK16) z Biskupca do Borek Wielkich. Planowany termin rozstrzygnięcia przetargu i zawarcia umowy z nowym wykonawcą to połowa września br. Termin dokończenia budowy drogi krajowej nr 16 wynosi trzy miesiące od dnia podpisania umowy. W ubiegłym tygodniu zostały natomiast ogłoszone dwa przetargi na naprawę zidentyfikowanych na kontrakcie błędów wykonawcy. Chodzi tu o dokończenie po Alpine Bau naprawy przejścia dla zwierząt polegające na uformowaniu nasypu wzmocnionego geowłókniną oraz zbadanie procesu osiadania nasypu w trzech miejscach i, w razie potrzeby, wykonanie naprawy tego nasypu. Otwarcie ofert na te zadania nastąpi 5 sierpnia br. Naprawy będą prowadzone równolegle z kontynuacją budowy szesnastki tak, aby prace zakończyć je w tym samym czasie i udostępnić kierowcom drogę przed nadejściem zimy - zaznacza GDDKiA.

W ramach zawartej umowy poprzedni wykonawca miał wybudować drogę krajową nr 16 o długości 8,2 km - dotychczas zrealizował ponad 90% zakresu rzeczowego kontraktu. Do wykonania pozostało jeszcze ułożenie warstwy ścieralnej na ok. połowie długości trasy, dokończenie budowy przejścia dla zwierząt w okolicach węzła Borki, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz roboty wykończeniowe.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.