Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy wykonawca dla DK16 Biskupiec - Borki

Nowy wykonawca dla DK16 Biskupiec - Borki

W połowie września poznamy wykonawcę, który dokończy budowę drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich w województwie warmińsko-mazurskim. - Ruszył właśnie przetarg na jego wyłonienie, a kilka dni temu ogłoszono przetargi na naprawienie błędów Alpine Bau. Przedsiębiorcy, którzy pracowali dla tego wykonawcy otrzymają za swoją pracę wynagrodzenie - zapewnia Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy wykonawca dla DK16 Biskupiec - Borki
Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli pojechać droga krajową nr 16 (DK16) z Biskupca do Borek Wielkich. Planowany termin rozstrzygnięcia przetargu i zawarcia umowy z nowym wykonawcą to połowa września br. Termin dokończenia budowy drogi krajowej nr 16 wynosi trzy miesiące od dnia podpisania umowy. W ubiegłym tygodniu zostały natomiast ogłoszone dwa przetargi na naprawę zidentyfikowanych na kontrakcie błędów wykonawcy. Chodzi tu o dokończenie po Alpine Bau naprawy przejścia dla zwierząt polegające na uformowaniu nasypu wzmocnionego geowłókniną oraz zbadanie procesu osiadania nasypu w trzech miejscach i, w razie potrzeby, wykonanie naprawy tego nasypu. Otwarcie ofert na te zadania nastąpi 5 sierpnia br. Naprawy będą prowadzone równolegle z kontynuacją budowy szesnastki tak, aby prace zakończyć je w tym samym czasie i udostępnić kierowcom drogę przed nadejściem zimy - zaznacza GDDKiA.

W ramach zawartej umowy poprzedni wykonawca miał wybudować drogę krajową nr 16 o długości 8,2 km - dotychczas zrealizował ponad 90% zakresu rzeczowego kontraktu. Do wykonania pozostało jeszcze ułożenie warstwy ścieralnej na ok. połowie długości trasy, dokończenie budowy przejścia dla zwierząt w okolicach węzła Borki, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz roboty wykończeniowe.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj