mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowy zarządca obwodnicy Wąbrzeźna

Nowy zarządca obwodnicy Wąbrzeźna

Obwodnica w Wąbrzeźnie była jedną z pierwszych na Kujawach i Pomorzu. Powstała w 2006 roku. Została zbudowana dzięki porozumieniu Powiatu Wąbrzeskiego, Miasta Wąbrzeźno oraz Urzędu Marszałkowskiego. Inwestycja pozwoliła na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z  Wąbrzeźna. Od przyszłego roku ZDW w Bydgoszczy przejmie obwodnicę Wąbrzeźna. Gmina będzie natomiast odpowiadać za ulice na terenie miasta, które do tej pory pełniły rolę dróg wojewódzkich.

Nowy zarządca obwodnicy Wąbrzeźna
Odkąd powstała obwodnica Wąbrzeźna pojazdy korzystające z DW nr 534 Grudziądz-Rypin oraz DW nr 548 Stolno-Pląchoty nie muszą przejeżdżać przez centrum miasta. – Zamiana kategorii dróg w rejonie Wąbrzeźna przyniesie korzyści obu stronom – uważa dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Nasze służby zajmujące się utrzymaniem dróg nie będą rozproszone na kilku miejskich ulicach. Sprzęt, którym dysponujemy lepiej sprawdza się na trasach poza terenami silnie zurbanizowanymi. Dzięki tej zamianie prawdopodobnie  podnieśmy też standard utrzymania na obwodnicy. Miasto również wiele zyskuje. Dzięki porozumieniu z samorządem województwa Wąbrzeźno ma szansę otrzymać dodatkowe fundusze na modernizacje przejętych ulic. W sumie miasto przejęło ulice o łącznej długości  6,3 km.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.