mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowym mostem na Słowację

Nowym mostem na Słowację

Przejście graniczne między Polską a Słowacją w miejscowości Piwniczna ma teraz nowy most. Nowa przeprawa w ciągu drogi krajowej nr 87 pozwoli kierowcom uniknąć utrudnień i omijać niebezpieczne osuwiska między Piwniczną a Mniszkiem na Słowacji.

Nowym mostem na Słowację
Inwestycja związana z budową nowego mostu na przejściu granicznym była realizowana wspólnie przez Polskę i Słowację. Do strony polskiej należała m.in. rozbudowa drogi krajowej nr 87 na długości 2760 m, rozbiórka istniejącego mostu na rzece Poprad w miejscowości Piwniczna i budowa w jego śladzie nowego mostu. Nowy most graniczny na rzece Poprad ma długość 322,8 m, z czego po stronie polskiej 162,1 m, a wraz z dojazdami ok. 300 m.

Ponadto zbudowano skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 971 i drogą powiatową K 1519 w formie małego ronda, a do tego przełożono drogę wojewódzką nr 970 na długości 430 m.Przebudowano także skrzyżowania, w tym skrzyżowania z ul. Kościuszki na długości 21,8 m, z drogą lokalną na długości 51,5 m oraz z ul. Nadbrzeżną na długości 14,2 m. Przebudowano mur oporowy na odcinku 1 km, chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe, ścieżkę rowerową, nowe przepusty. Zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu, wyremontowano schody terenowe oraz umocniono prawy brzeg rzeki Poprad.

Koszt robót po stronie polskiej wyniósł ok. 55 mln zł, udział finansowy Polski w budowie mostu granicznego wyniósł ok. 2 mln euro netto.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży
Renault Polska rozpoczęło współpracę z firmą GreenWay Polska. Dzięki niej osoby, które zakupią samochód elektryczny Renault, otrzymają kartę umożliwiającą darmowe ładowanie. Ładowanie ze specjalną kartą będzie możliwe na stacjach GreenWay rozmieszczonych w całej Polsce.